Третій «СТеП» у Подвірному

Театральний сезон 2018/2019 в України завершився з показником більше 50 проведених театральних фестивалів та премій. Точну цифру підрахувати досить складно – донині відсутня традиція у театралів до розлогої комунікації. Але точно, не меньше 50 (!).

Що новий сезон нам готує?

Про чверть сотні театральних фестивалів тільки до кінця поточного року вже оголошено.
Більш того, перший фестиваль нового сезону відбувся.

Центром старту фестивального театрального життя сезону стало селище Подвірне, що в Чернівецькій області, де з 23 по 25 серпня проходив ІІІ Всеукраїнський фестиваль «СТеП» («Справжніх ТЕатральних Патріотів»).

Мистецький захід на Буковині приурочено до святкування Дня незалежності України – тож, витримується відповідна лінія театрального патріотизму. Організацію взяли на себе Микола Бабин та Театральна студія «ВІК» (м. Київ), Будинок культури села Подвірне (директор – Людмила Романюк) та Мамалигівська об’єднана територіальна громада.

Цьогоріч на фестивалі прийняли участь представники з Чернівців, Коломиї, Мукачево, Харкова, Хмельницького та Києва. Театри «ТЕМП» Центрального палацу культури м. Чернівці, проект Сашка Брами та Коломийський театр «Соломія». Майстер-класи з театральної біомеханіки Мейєрхольда від Євгена Тищука. Творча зустріч із головним режисером Чернівецького драмтеатру ім. О. Кобилянської Людмилою Скрипкою. А ще екскурсійна програма і насичене трьохденне спілкування – все це було на третьому фестивалі «СТеП».

P.S. Перша прем’єра сезону («Кайдаші 2.0», реж. Макс Голенко) та перший фестиваль («СТеП») обрали своїми локаціями селища. Новий театральний тренд?
Місцеві жителі і Сорокотяг Черкаської області, і Подвірного Чернівецької вже вкусили мистецьких смаколиків і чекають на продовження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *