Українські театральні прем’єри (травень 2019)

До того – січень 2019, лютий 2019, березень 2019, квітень 2019.

Жаркенький театральний травень та його

ТРИДЦЯТЬ ДВІ ПРЕМ’ЄРИ + ОДНА

Травень традиційно підсумовує діяльність календарного року, тому на прем’єрній мапі окрім традиційних театрів з’являються і народні (аматорські театри), які своєю виставою демонструють річні здобутки.
Особливо виділяються на загальному фоні вистави-поновлення та постановки англійською мовою. Але про все по порядку…

Місяць розпочався із поновлення. В Чернігівському обласному молодіжному театрі взялися за виставу «За двома зайцями», прем’єра якої відбулася 26 лютого 1993 року. Прем’єру 26 років потому зіграли 3 травня.

В Одеському театр юного глядача ім. Ю. Олеші 4 травня зазвучала «Лісова пісня» Лесі Українки в постановці Сергія Павлюка.

Залп англомовних вистав пролунала від ProEnglish Theatre. В режисурі Алекса Боровенський 4 травня вийшла вистава «Swipe Left», втілена за мотивами художнього фільму «Ідеальні незнайомці»…

… а вже 8-го, у співавторстві із Юрієм Радіоновим, – пластично-драматичний «AMORphine», за булгаківським «Морфієм».

У Київському Молодому театрі поставили п’єсу «Мамочки» Володимира Зуєва. Вистава Андрія Білоуса отримала назву «Ласкаво просимо до пекла» і побачила світ того ж 8 травня.

Львівський театр ім. Л. Курбаса 10 травня показав виставу за твором японського драматурга Юкіо Місіма «Маркіза де Сад». Режисер – Андрій Приходько.

Дві київські прем’єри 11 травня«День тиші» Сергія Пономаренка в театр «Особистості» поставила Анна Козирицька,

…виставу «Клас» зіграли в Київському театр на лівому березі. Це перша режисська робота директора – художнього керівника цього театру Стаса Жиркова. Матеріал для постановки було створено Павлом Ар’є, Стасом Жирковим та акторами вистави.

Прем’єра 15 травня. П’єса «Позичте тенора!» Кена Людвіга в Академічному музично-драматичному театр імені Лесі Українки міста Кам’янського в постановці Влада Таранова отримала назву «Зірковий час».

П’єса Наталії Блок «Прибулець» в Дикому Театрі вийшла 16 травня під назвою «Поліамори» (реж. Максим Булгаков).

В Київському академічному театрі українського фольклору «Берегиня» – експерименти. Режисер Тетяна Матасова запропонувала драматичний матеріал, в результаті чого 16 травня було зіграно прем’єрні «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського.

Справжній прем’єрний вибух прийшовся на 17 травня. На малій сцені Миколаївського академічного художнього російського драмтеатру Олексій Павліщев поставив п’єсу «Кольори» Павла Ар’є.

На сцена Stage_Lab Київський театр оперети зіграли виставу Дмитра Захоженко «На краю світу» за Ігорем Бауершимою.

«Коханець» Гарольда Пінтера з’явився в рівненській Театральній лабораторії «ВідСутність» в постановці Юрія Паскара.

А вистава за Наталею Ворожбит «Погані дороги» в постановці Тамари Трунової (прем’єра відбулася 27 вересня 2018 року) цього дня отримала прописку в Київському театрі на лівому березі.

Перша робота французського режисера Жюля Одрі на сцені Франківського драмтеатру – «Калігула» за Альбером Камю. Перший показ – 18 травня.

Того ж дня «Коматозників» Юрія Васюка презентував Іван Данілін у Franco-театрі.

А Денис Астаф’єв у Запорізькому муніципальному театрі-лабораторія «VIE» показав виставу-головоломку «Пригоди ведмедика панда» Матея Вишнека.

Дитячий репертуар збільшився на казку-гру за п’єсою Руслана Неупокоєва «A Mouse And The Pink Ribbon або Мишка та рожева стрічка», яку 19 травня режисер Наталія Орешнікова показала у Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка».

Також 19 травня пройшла прем’єра «Жінка на біс» в Одеському обласному академічному російському драматичному театрі. Автором п’єси і режисером виступив Павло Урсул.

Три прем’єри 22 травня. Народний студентський театр Центру культури і мистецтв Київського національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» взявся за власну версію п’єси «Дерева помирають стоячи» Алехандро Касони. Вистава режисера Миколи Вороненко отримала назву «Заради благої мети».

П’єса Михайла Зощенка «Весілля» в Театрі української традиції «Дзеркало» перетворилася на комедію-буф «Зніму чувиху з хатою». Постановку втілив Дмитро Сторчоус.

А у Хмельницькій обласній українській муздрамі ім. Старицького поновили «Ревізора» Гоголя, вистава 2011 року у постановці Ореста Пастуха.

Віктор Шендерович на Дніпровській сцені. Його п’єсу «Потерпевший Гольдинер» 23 травня вийшла у постановці Миколи Волошина на малій сцені Дніпровського академічного театру драми і комедії під назвою «Одного разу на Брайтоні».

«Піноккіо, або історія про те, як стати людиною» показали 25 травня. Робота режисера Олени Лазович та команди Нового драматичного театру на Печерську.

«Циганський барон» Йоганна Штрауса отримав путівку в життя того ж 25 травня на сцені Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії (реж. Олег Ігнатьєв).

Чергове звернення Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв до роману Михайла Томчанія сталося 26 травня. Анатолій Філіппов запропонував власну версію інсценізації «Жменяків» у власній постановці.

Сцена у кафе Київського академічного театру «Колесо» 28 травня побачила п’єсу Ільфа та Петрова «Одеса. Шалене кохання» (реж. Марія Грунічева).

Англомовний проект у виконанні волонтерів та ветеранів АТО зіграли 30 травня у київському Центрі Курбаса Project «W» – Veteran, Volunteer and William результат спільної праці Сучасної школи англійської мови «English Amon People», громадської організації «Елеос-Україна» та Франківського драмтеатру. Режисером шекспірівської «Дванадцятої ночі» виступив Олексій Гнатковський.

На малій сцені Харківського українського драмтеатру ім. Шевченка 30 травня зіграли «Піаніно в траві» за Франсуазою Саган в постановці Оксани Стеценко.

Під завісу місяця, 31 травня, свої прем’єри представили Народний театр «Арсенал» Центру художньої та технічної творчості «Печерськ». Режисер Михайло Бондаренко взявся за «Макбета» Ежена Йонеско.

Прем’єрою в жанрі мюзиклу відмітився Зразковий театр-студія мюзикла «ОКей» київської школи джазового та естрадного мистецтва. «Король-Профітроль» В’ячеслава Тимохіна з’явився у постановці Оксани Ковальової.

Львівський театр «І люди, і ляльки» показав останнього весняного місяця «Пустостан» Маліни Пшешлуги у постановці Олекси Кравчука.

Далі  червень 2019.

2 thoughts on “Українські театральні прем’єри (травень 2019)

 • 09.06.2019 о 20:32
  Permalink

  Вистава «Ведмедики Панда» Матей Вішнек, вийшов в Київі, «Театральна лабораторія» 26 квітня. Дякую

  Відповідь
  • 16.06.2019 о 00:05
   Permalink

   Ахмеде, дякую за інформацію!
   Надішліть афішу вистави та фотографії прем’єри, щоб була змога це внести до бази.

   Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *