Театральний дайджест #2 (49)

Чого було там з тим січнем тягнути – раз, і перший місяць року вже позаду.
Сказати, що він був аж занадто вихідним – не виходить.
Насичений.
Й що характерно, театрально насичений.

ТЕАТРАЛЬНА СТРІЧКА НОВИН

Театри в січні зіграли десять прем’єр (у тому числі – одне поновлення яскравої вистави актуального режисера). Половина прем’єр припала на Київ. Серед інших – Бердичів, Дрогобич, Івано-Франківськ, Луцьк, Хуст.

Матеріали про сім прем’єр вийшли у «Театральній стрічці новин».

З інших новин: триває епопея із затриманням Євгена Лавренчука в італійському аеропорту Неаполь; Херсонський академічний обласний театр ляльок відсвяткував своє 50-річчя; Мольєру «стукнуло» 400; очільником київського Малого театру переобрано Дмитра Весельського, Черкаського театру ляльок – Любов Величко, а Інга Лобанова та Руслан Паскалов чекають на рішення облрад щодо виграних конкурсів на Харківський театр ім. Пушкіна та Черкаський музично-драматичний театр ім. Тараса Шевченка відповідно; в країні стало на двох народних та вісім заслужених більше; з Харкова повідомляють про народження нового, тепер цифрового театру; журнал «Український театр» отримав головного редактора; відбулася прем’єра збірки п’єс «Дощ в акваріумах площ» від Центру Леся Курбаса; на харківському будинку відновили меморіальну дошку Юрію Шевельову; «Київський рахунок» опублікував поіменний (9 експертів) та зведений рейтинг столичних прем’єр минулого року; майстерня Лева Сомова провела театральний фестиваль «Крізь терні — до зірок»; по виставці відкрилося в Києві (костюми до вистави) та Харкові (театральна фотографія); Малий театр розширив свій блогерський вплив тепер ще й на подкасти (першим гостем «Репетиція інтерв’ю» став актор та, тепер вже, режисер Юрій Радіонов); а Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра відсвяткував розлогим відеоподкастом третій рік приходу нового керівництва (Стас Жирков та Тамара Трунова).

ТЕАТРАЛЬНІ ПІДСУМКИ 2021

На ресурсах «Театральної риболовлі» – дослідницький проєкт з пібдиття підсумків театрального року, не з умовних фантазій та вигадок публічних театральних осіб, а через оцифрування та сегментування конкретних фактів та подій.

Вже побачили світ розділи театральної «Біології», «Літератури», «Вокалу», виведені театральні очільники на переобраних або змінених посадах, підсвічені ново національні та академічні театри, пораховані новостворені протягом року сторінки театрів та театральних людей на просторах Вікіпедії, розпочато препарування прем’єр (зафіксовані найперші та найостанні за датою прем’єри вистави, виокремлені окремим блоком моновистави, пораховані найбагатопостановочні режисери).

ТЕАТРАЛЬНИЙ ЮТУБ

Рік розпочався колядою – на канал зі свіжого з’явилися ролики з виконанням колядок від Наталія Половинка та театру «Слово І голоС», директора – художнього керівника Чернівецького музично-драматичного театр ім. Ольги Кобилянської Юрія Марчака, студентів 3-го АМТЛ курсу Кафедри мистецтва театру ляльок КНУТКіТ ім. Івана Карпенка-Карого.

У якості привітання до народження, вийшов епізод «Театрального квартирника» на фестивалі «Homo Ludens» у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі, де на сцені господарювала Галина Яблонська; до народження вистави «Сповідь або „Крові прагну“» в театрі ДАХ – відео Влада Троїцького із роздумами про ЛЮДИНУ.

В рамках знайомства із новими театрами – двосерійне інтерв’ю із Ігорем Галенко та Володимиром Какуріним – координаторами БАгатожанрового ЗАгальнодоступного ТЕАТРу «БаЗа», який працює на сцені Харківського Палацу студентів НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Ну й до вельми крупного ювілея Мольєра – сторінка постановок за п’єсами автора в Каталозі авторів на порталі.

Наступний дайджест вийде першими числами лютого.