«Дике» прощання із «Доросликами»

Продюсери поїли, одягнути шапку, та прийняли рішення про зняття вистави «Ми всі дорослі люди» з репертуару «Дикого театру».
Прощання відбудеться 18 жовтня о 20:00 на Сцені 6 (вул. Васильківська 1).

А це означає, що в «Театральній риболовлі» – оновлення рубрики «Веселі поховання».

Кілька слів про «небіжчика».

Драматург Петро Зеленка (Petr Zelenka) – чех.
В своїй країні є відомим письменником та режисером. Взірцем його чорного гумору вважається п’єса «Пригоди звичайного божевілля» (мовою оригінала – «Příběhy obyčejného šílenství»), прем’єра якої відбулася 16 листопада 2001-го року на сцені празького театру Дейвіцька. Далі доля тексту набирає обертів. Театральна премія Альфреда Радока в номінації «Краща п’єса», постановка в інших театрах Чехії. Сам автор екранізує свій текст 2005 року, отримує низку нагород на кінофестивалях. І, звісно – переклади та постановки в інших країнах – Словаччина, Польща, Угорщина, Молдова, Німеччина…

Український глядач побачив «Пригоди звичайного божевілля» завдячуючи «Дикому театрові» та Чеському центру в Києві. Прем’єра (вона ж і першопрочитання) відбулася 10-11 листопада 2018 року під назвою «Ми всі дорослі люди».

Про свою першу режисерську роботу згадує Катерина Башкіна.

П’єсу цілком випадково знайшла в інтернеті. Прочитала – і вона в мене не виходила з голови. Я відразу відчула та зрозумілаті круті можливості, які відкриваються в цьому матеріалі саме акторам. Визнаю, про глядача на той момент ніхто не думав (сміється). Суто егоїстичні мотиви.

На той момент у «Дикому театрі» вже склалася сильна команда талановитих акторів, і більша частина людей чітко підходила на ролі. Відповідно, гучного кастингу не проводили – практично всі були в наявності та з радістю погодилися трішечки «збожеволіти», за що дуже вдячна своїм улюбленим «дорослікам»! Окремо вдячна Олексію Жмурко, моєму сопродюсеру вистави – першій людині, від якої почула: «Не питання, давай робити». І почалось... Підтримку відчувала і від Ярослави Кравченко (спільне бажання здійснення проекту), і від Максима Голенко (його поради були вчасні та корисні), і від Чеського центру (з правами та перекладом).

Цей проект став для мене етапним. Зазвичай я працюю актрисою. Але набралась нахабства та сміливості спробувати свої сили в якості театрального режисера-постановника. Досвід неймовірний – про це книгу можна писати. Звісно, не обходилось без складнощів та якихось дурнуватих випадків. Наприклад, під час здачі вистави, невідомо від дотику кого, повалилися всі ширми. Сцена завмерла. Пауза на кілька секунд тривала вічність. І тут мій помічник Коля, якого відкрила звалена ширма (завжди дуже інтелігентна, врівноважена, спокійна, тиха людина), голосно і мужньо, немов лев, крикнув: «Працюємо!» і знову сховався з очей глядачів. Команду виконали – вистава продовжилася. Пізніше дуже сміялися з цього, але не тоді.

Вистачало цікавих моментів і протягом прокату вистави. Після одного з показів стала свідком сімейного обговорення, де чоловік називав побачене «повною маячнею», на що дружина відповідала: «я нарешті зрозуміла, що таке мистецтво». Пишаємось, що нам вдалося викликати різнополюсні емоції.

Вистава мала яскраве сценічне життя. На довголіття ніхто не замахувався, бо згідно авторським правам, ми мали обмежену кількість показів. Тому проводимо виставу у «останню путь» світло та яскраво! Все одно далі буде ще цікавіше)

Вистава «Ми всі дорослі люди»
за комедією «Пригоди звичайного божевілля»
Автор: Петро Зеленка
Переклад: Галина Клітчак
Режисерка: Катерина Башкіна
Асистентка режисера: Валерія Козяренко
Сценограф: Марія Денисенко
Відеографи: Максим Нектов та Ростислав Дебазан
Звук: Інна Бульботко
Світло: Руслан Березовий
Продюсери: Олексій Жмурко, Катерина Башкіна

ДОРОСЛІ ЛЮДИ

ПЕТР: Володимир Канівець, В’ячеслав Дудко
МУХА: Андрій Лелюх, Ігор Ніколаєв
ЯНА: Христина Кіселова
МАТИ: Олена Кривда, Марія Рудковська
БАТЬКО: Олег Примогенов
СИЛЬВІЯ: Лі Берлiнська
АЛЕШ: Олексій Жмурко, Олексій Доричевський
ЇРЖІ: Вова Гладкий, Вова Кравчук
АЛІЦІЯ: Ганна Кузіна, Наталка Кобізька
АНІЧКА: Анна Абрамьонок
НАЧАЛЬНИК: Дмитро Вовчук
ЄВА: Вероніка Єрмольчук, Анастасія Рубанович

Прем’єра відбулась 10, 11 листопада 2018 року.
Проект створений за підтримки Чеського центру в Києві.