«Шекспірименти» Раду Поклітару

До Шекспіра звертатися ніколи не пізно.
Цей автор надихає своїми текстами останні 400 років акторів, режисерів…

У 2007 році свій крок до «Шекспіриментів» зробив Раду Поклітару.

Вочевидь, за сюжетом «Ромео і Джульєтти» додуматися сходити на балет не вийде:-) До «Київ Модерн-балету» приходять за візуальною вишуканістю хореографічних рішень. А постановки першого періоду становлення колективу такими були наповнені-переповнені.

Шекспірівський світ Раду Поклітару – це хореографічний потік без оглядки на можливі технологічні обмеження. Кожен елемент по окремо – підтримки, зв’язки, зміна декорацій, використання рухомих елементів – складно. Але відбувається із такою легкістю, що відчуттям польоту наповнюєшся сидячи в глядацькій залі. А що говорити про акторів – вони парять!

Хоча, точніше, парять відштовхуючись ногами!

Якщо забути про Шекспіра, сюжет, епоху – «Ромео і Джульєтта» Раду Поклітару – це величальна ода ногам! В усіх проявах. В ноги залюблений і художник по костюмах (Ганна Іпатьєва), яка їх вигідно підкреслила. І, звісно, постановник, який навіть у стоп-сценах фіксує найвдалішу позицію, яка переплітається із яскравими фізичними даними виконавців.

Звісно, історія побудована на коханні-зітханні, яке ходить пліч-о-пліч зі смертю. І до кожного зльоту – своя сцена залита червоним… Більш того, до відомого-перевідомого сюжету, у якості «шекспірименту» вриваються не канонічні трактування героїв, від чого існуючий каскад процесів набуває окремого забарвлення. Саме тому постановка жива й актуальна на 14 році існування. І за такою енергетикою кохання та пристрасті й надалі буде підірвати театральний простір.