Українські театральні прем’єри (серпень 2020)

Літо 2020 року пройшло у люфті десяти прем’єр на місяць.
Звісно, частина театрів не працювало, частина берегла прем’єри на вересень…
З впольованих прем’єрних вистав серпня – десятка, про яку йтиметься нижче.

За географією маємо 4 київські новинки, та по одній з Чернігова, Миколаєва, Коломиї, Рівного, Львова та Хмельницького. Майже всі вистави – надолужені прем’єри, які заявлялися до карантину на зовсім інші, більш ранні дати.
Але, ситуація розпорядилася інакше.

Спостереження місяця – прем’єри у переважній більшості за українським автором.

Звісно, зовсім без іноземців не обійшлося. Є серед авторів і Ханох Левін, і Харукі Муракамі, і Ярослав Водражек.

Проте решта – місцевий матеріал.
Починаючи від Ярослава Стельмаха, й до сьогоднішнього Олександра Вітера.

Особливо цікаво, що цілих чотири вистави було написано самими постановниками – Люба та Ігор Липовські, Тетяна Матасова, Юрій Тітаров, Катерина Лук’яненко.

Поповнилися на місяці вистави дитячого репертуару.

До афіш Київського замку на горі, Рівненського та Хмельницького театрів ляльок увійшли свіжі театральні постановки.

Дизайнерські підходи до створення афіш – все більше стандартні – фотографія з вистави, далеко не завжди із обробкою, на яку довішують брендовку театру.

Власне кажучи, з серпневих прем’єр, око зупиняється більш-менш хіба що на постері Чернігівськогї муздрами. Й то, виключно за рахунок наявності образу для втіленої фотографії. Фінальний макет збирався вже більше із заплющеними очима.

Ну й про те, що було рік тому?
Прем’єр серпня 2019 – всього 13 (і це без карантину) – літній фактор.

Акцент на дитячих виставах перед сезоном – «Жадібний раджа» у Івано-Франківську, «Маленька фея» у Хмельницькому, «Шапочка.Червона» у Львові та «Аліса в країні див» з Коломиї.

Театр «Актор» вибухнув трьома прем’єрами за чотири дні («Качур. Контрабас» Олександри Бадаламенті, «Мегери» Ольги Гаврилюк та «Drama Queens» Романа Шидловського).

Крім того «Лоенгрін» зазвучав в Одеській опері, «Собачій вальс» – у київському «Театрі на Михайлівській», «Одруження» в одеському просторі ТЕО та реалістичну утопію «1984» зіграли у Театрі на Подолі.

ІМХО, головною подією серпня 2019 стали «Кайдаші» Максима Голенка, поставлені у Сорокотягах у перших числах місяця, а зіграних у Києві – наприкінці. Вибух постановки «Дикого театру» струшує столицю й до сьогодні. А 12 вересня за сімейним розбратом Кайдашів спостерігатимуть на фестивалі «Мельпомена Таврії» у Херсоні.

Станом на початок місяця прем’єрна афіша вересня 2020 має чисельну перевагу по двом серпням 19 та 20 років разом. Як буде по факту – підбиватимемо підсумки вже за місяць.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *