Українські театральні прем’єри (січень 2021)

Протягом 2019 року, коли тільки почав свою роботу Каталог прем’єр, все зводилося до щомісячної фіксації вистав у хронології до їх прем’єр.

Минулого, 2020-го – додався елемент огляду промоційних матеріалів…

У 2021 історія додатково ускладнюється.
Кожен прем’єрний місяць потраплятиме під збільшувальне скло сам по собі. Крім того порівнюватиметься із своїми побратимами п’яти минулих років – база «Театральної риболовлі» хоч і не на 100%, але дозволяє подібне реалізувати.

СІЧЕНЬ 2021

Тож, січень 2021-го в театральному плані був скоріше не місяцем, а двотижневиком.

До диво-локдауну прем’єри встигли зіграти Театр на Лівому березі («Дім» Тамари Трунової) та студійці «Акторського ЦЕХу» Golden Stars Agency («Love is…» Юрія Радіонова).

Решта прем’єр причаїлися на старті, завмираючи від можливих наступних дивних урядових рішень, й радісно видохнули за їх відсутністю.

Тож, січнем зафіксовано 10 прем’єр, 4 з яких прийшлися на Київ (2 з яких – у Театрі на Лівому березі), дві у Чернігові, по одній у Харкові, Сєверодонецьку, Львові та Кривому Розі.

На прикладі січневих театральних прем’єр, виходить, можна провести урок множення з курсу театральної математики.

Цифрове значення з прем’єри криворізького театру «ШуМ» множимо на цифрове значення прем’єри луганської муздрами – отримуємо цифрове значення прем’єри академічного театру «Київ модерн-балет».

Січнем 2021 року не зафіксовано жодної прем’єри для дітей.

Колекцію освоєних найнетеатральніших просторів для вистави поповнив стрілецький тир у постановці «Троє хороших дівчат» екстрим-театру «Шум».

СІЧЕНЬ 2017–2021

Січень у зрізі п’ятирічки представляє собою 65 ідентифікованих постановок (цифра постійно змінюється, завдяки більш щільній співпраці все більшої кількості театрів із порталом «Театральна риболовля»).

Тож, на дату публікації, розподіл за роками прем’єрних вистав бази порталу виглядає наступним чином (всього / з них – для дітей):

Цілком ймовірно, настільки великий розрив 2019-го року пов’язаний із детальним проєктом порталу «Театральні міста України 2019», в рамках якого збори інформації про прем’єри театрів велися набагато глибинніше, що дозволило виявити 23 січневі премєри 2019 року (що також може бути не фінальним значенням).

Імпульс постноворічних прем’єр – найперша прем’єра року:

3 січня 2018

5 січня 2019

5 січня 2019

5 січня 2021

8 січня 2017

10 січня 2020

Цікаво, чи траплялися театральні прем’єри раніше 3 січня?

До слова, відеопродакшн «Театральної риболовлі» кілька місяців 2019 року звертався до теми прем’єрних вистав. Ось так виглядав січень того року.

Далі буде…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *