Українські гастролі білоруських театрів

Що в українському просторі відомо про театральне життя Білорусії?
По окремим відгукам, воно насправді існує, і окремі вистави, які час від часу приїздять до України це доводять.

Так, гастрольного потоку не відчувається. З одного боку, до сих пір триває відновлення економічної ситуації, яка робила можливим великі гастролі театрів (якщо не помиляюся, останній раз таке сталося у 2006-у, коли до Києва завітав Національний академічний театр ім. Янки Купали). Але з іншого – окремі вистави все ж приїздять, все більше в рамках фестивалів:

вистава «Мати» за Чапеком у виконанні Галина Дзягілєвої на фестивалі «Марія»,

Вистава «Любов.@Собака.Точка.by» Агулянського від Мінського обласного драматичного театру (м. Молодєчно) на театральному фестивалі малих форм «Майстерія»

Травень 2019-го обіцяє привідкрити дверцята до білоруського театру одразу двома виставами.

Показ 18-го травня на фестивалі «Мельпомена Таврії» та 20-го на сцені Київського театру драми і комедії вистави «Полювання на себе» Республіканського театру білоруської драматургії РТБД.

За рейтингом Найцікавіших вистав Білорусі (за версією інтернет-проекту «Театральна Білорусь» – опитування проводиться серед білоруських критиків, журналістів, блогерів) вистава за п`єсою Олександра Вампілова «Качине полювання» у постановці Стаса Жиркова увійшла до ТОР-5 2018 року.

Ще один гість з Білорусі – вистава «Метод» Гомельського молодого театру. П’єсу Жорди Гольсерана «Метод Гронхольма» поставив режисер Віталь Кравченко.

Її побачить 28 травня Київ і 30-го Одеса.

Тож, наступний крок «Театральної риболовлі» – занурення в білоруський театральний продукт.