Українські театральні прем’єри (лютий 2019)

До того  січень 2019

Спроба лютневого огляду виявила

ВІСІМНАДЦЯТЬ ПРЕМ’ЄР

А тепер в хронології.

Вже першим днем місяця (1 лютого) було заявлено прем’єрні наміри.

Знайшла свою домівку «Тріумфальна арка» Ремарка, яку Анна Огій заявляла до постановки в Малому драматичному, згодом в Дикому, а відпрєм’єрила на сцені Малої опери.

Того ж дня Ігор Матіїв розпочав погоню «За двома зайцями» в Театрі на Подолі – сценічна версія Оксани Прибіш за Старицьким, який за Нечуй-Левицьким.

Наступна прем’єрна дата – 8 лютого, коли на сцені Миколаївського театру драми і музкомедії Сергій Павлюк представив глядачам «Шевальє Іван Сірко» Ігоря Афанасьєва.

А київська публіка знайомилася із прем’єрами камерних сцен – «Оркестр» Жана Ануя в постановці Анни Горянської в Театрі оперети.

та «Шіола» грузинського дипломата Гели Думбадзе в постановці Олексія Кужельного в «Сузір’ї».

«Пісня» Анастасії Косодій «пролунала» у виконання Петра Армяновськи 12 лютого в PostPlay театрі.

16 число пройшло під знаком регіонів – переможець конкурсу Британської ради керролівська «Aліса. Дивовижна подорож»  Ірини Ципіної у львівському Першому театрі.

та робота Лінас Зайкаускас в Сумському театрі Щепкіна «Все, що тобі потрібно це кохання» за мотивами чеховських оповідань.

Друга лютнева прем’єра в Театрі на Подолі – текст Івана Вирипаєва, постановка Давида Петросяна. Перший показ відбувся 19 лютого.

Не зовсім репертуарний продукт, проте, 20 лютого в Хмельницькому показали «Монологи війни» – театралізоване дійство режисера Володимира Павловського за участі волонтерів та учасників АТО.

Третя «Біла Ворона» Максима Голенка «звила гніздо» в Київській опереті. Датой народження цієї версії рок-опери ТатарченкаРибчинського зафіксована 22 лютого.

П’ятьма прем’єрами відмічено 23 лютого. Вистава англомовного ProEnglish театру «Gone with the Secs» за оповіданнями Філіпа Діка (режисер – Анабель Рамірес).

Рок-мюзикл музичної історії Майдану «Got To Be Free», народжений 2014-го, з 23 числа переродився (реж. Віталій Малахов) та прописався в Театрі на Подолі.

П’яті київські «Зайці» режисерки Анастасії Осмоловської гучно стартували в Театрі драми і комедії під назвою «ГолохвастOFF».

Режисер Григорій Зіскін в Національному театрі російської драми поставив п’єсу «Ти ніколи не їздила на верблюді?» Альдо Ніколаї. Вистава вийшла під назвою «Іграшка для мами».

А «Містерії Пандори» вийшли в Харківському національному театр опери та балету ім. Лисенка. За Вагнера взялася режисерка Антоніна Радієвська.

Прем’єра Запорізького музично-драматичного театру ім. Магара – «Norway. Today» Ігоря Бауершима в постановці Олександр Іваненко (26 лютого).

І завершився прем’єрний лютий 27 лютого виставою Володимира Борисюка на сцені Київського Молодого театру – «Саломея» Оскара Уильямовича Уайльда.

Далі  березень 2019