Театральний дайджест #8

Місяць між закриттям недописаного сезону, що пішов, та напередодні зовсім нового.
От що маємо в «Театральній риболовлі».

Театральний дайджест №8, СЕРПЕНЬ 2018

ТЕАТРАЛЬНІ ТЕКСТИ

Приємно вражатися, та згодом ділитися приємними враженнями від приємної вистави – «Безприданниця. Версія» (реж. Тамара Трунова, Театр драми і комедії).

Із наступними виставами приємні моменти розїдаються неприємними, і фінальне відчуття стає досить не однозначним – «Схід – Захід» (реж. Влада Бєлозоренко, Театр «Актор»).

Текст про «Ідіота» (реж. Юрій Одинокий, Театр ім. І. Франка) в один текст було точно не впихнути. Тож, маємо три частини – про системний підхід у виборі матеріалу до постановки в Національному театрі та очикування від робіт на головній драматичній сцені країни треба зауважити (перша частина), про режисерське рішення (друга частина), і про сценографію з акторськими роботами щоб не забути (третя частина).

Простіше та однозначніше все з виставою «ЦеЩо» (реж. Влад Троїцький, ДАХ). Автори всю рецензію в назву вклали – Що Це було???

ТЕАТРАЛЬНИЙ РЕВІЗОР

Продовжую спробу хоч у який спосіб зробити зріз нинішньої театральної віхи та осягнути не лише рамками однісенької вистави, а отримати певне узагальнення.

Цього разу погляд зосередився на перших кроках нового сезону. Чим стартували київські театри – в огляді зі статистикою, відсотками та афішами.

ТРАВМА МИСТЕЦТВОМ

Цього разу своїм запалом травмуючого креативу ділився з киянами Державний академічний театр ляльок, який запустив рекламну кампанію напередодні свого фестиваля pUPpet.

ТЕАТРАЛЬНІ ЮВІЛЕЇ

Teatro Alla Scala – 240! А хто дасть?
До такої вражаючої дати розпочав серію публікацій до міланського ювіляра.

Цього місяця було про таке:

Всі історії, звісно, не переповісті, але на вересень ще дещо заплановано…

ТЕАТРАЛЬНІ ДАТИ

100 днів полону Олега Сенцова пройшли під акцію з вистави «Схід – Захід» (реж. Влада Бєлозоренко, Театр «Актор»).

Раптовий та такий передчасний відхід з життя Ігоря Славінського зрезонував відеороликом із його цитат під час зовсім нещодавнього інтервью та, власне, замальовкою з прощання.

Також згадалася третя річниця з дня смерті Олександра Чмихалова.

ОВАЦІЇ МІСЯЦЯ

Мікровідео з фінальними хвилинами вистав, де з оваціями, а де і без, цього місяця були з таких вистав:

Далі буде…