Українські театральні прем’єри (листопад 2020)

Збір улову театрального листопада 2020 зупинив на відмітці 25 прем’єр.

Можливо, цифра не остаточна, оскільки частина прем’єрних вистав має особливість ховатися по закуточках:-)

Листопад лихоманило від урядових рішень – карантини вихідного дня та решта «інтелектуального» локдауну. Тому з афішами театрам довелося повозитися – переносилися з вихідних і репертуарні покази, і прем’єрні. Продовжується практика онлайн прем’єр (виставу «Дім» Тамари Трунової зіграли в рамках Літературно-перекладацького фестивалю Translatorium).

Зрештою, найпіковішими прем’єрними датами стали 6 та 25 листопада – дні, в які відбулися по три прем’єри.

За кількісно лідируючим Києвом (7 прем’єр), йдуть Львів (5), Харків (3), по дві вистави у Маріуполі та Одесі. Із новинками також Дніпро, Івано-Франківськ, Миколаїв, Рівне, Сєверодонецьк та Тернопіль.

3 з 25 вистав – дитячого репертуару: одна – рівненська, та дві у Харкові.

Оперні театри провели осінь під звуки музики Пуччіні – «Турандот» у Львові, «Мадам Баттерфляй» у Дніпрі.

Тим часом, згадуючи листопад 2019-го, бачимо цифру у 51 прем’єру. Також лунав Пуччіні («Богема» в Київській опері), оговорювали «Лебедине озеро» у прямому сенсі на воді (постановка Харківської опери), та було закладено підвалини гострій та вельми необхідній розмові про насилля над жінками – Наталка Сиваненко випустила «Шрами» 25 листопада 2019, «Нові шрами» вийшли рівно рік потому – 25 листопада 2020.

В рубриці згадок про прем’єри 2019 – текст «За «Miłość» душу» – про виставу Миколай Миколайчик на сцені театру «Золоті ворота».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *