ЗМІ. Радіо «Суспільне». Театральний Кривий Ріг

Основною темою спілкування в лютому на Радіо «Суспільне» (м. Кривий Ріг) стала визначна дата – 70 років на сцені Київського театру ім. Івана Франка Галини Яблонської. Цікаво, що пропозицію актриса отримала саме після вистави у Кривому Розі.

Решту етеру присвятили темі #театральнийтуризм, проєкту «Театральні міста України» і театральним розмовам із ведучою Тетяною Туренко.

Проте, теми не вичерпалися, і вже до Міжнародного дня театру вийшла друга півгодинн розмова.

Радійна аудіодоріжка плюс фото/відео матеріал, який ілюструє теми обговорення – дорівнює окремому плей-листу по темах.

  • Частина 1 – епізод, в якому встановлюємо зв’язки народної артистки Галини Яблонської із Кривим Рогом.
  • Частина 3 – епізод до Дня театру з оглядом театрального контексту, з яким українська спільнота підійшла до професійного свята. Окрема увага до учасників від Кривого Рогу на регіональних та всеукраїнських театральних фестивалях.
  • Частина 4 – епізод про сучасну драматургію (чому вона не частий гість на підмостках криворізьких театрів). Крім того – Криворізький театр ляльок в Instagram. Окремо торкаємося актуального театрального дизайну.

Хоч далеко не все з оповідей про Театральний Львів увійшло до ефіру криворізькій аудиторії. І разом з тим – пара смачних епізодів встиг розповісти: бебі-вистава (на прикладі «Веселих ангелят» Уляни Мороз у Львівському театрі ляльок) та розширення уяву про можливості театру ляльок (на прикладі «Дітей Ноя» Михайла Урицького у театрі «І люди, і ляльки»).

В хронометраж 5 хвилин пробую зібрати результати «кабінетних» досліджень театрального Кривого Рогу.

  • Частина 7 – розширений епізод на тему бебі-вистав.

Відповідь митцям, які стверджують, що театр малючкам показувати запередчасно. Кейси київської «Першої вистави» (Ірина Запольська, Біруте Баневічуте), Львівського театру ляльок (Уляна Мороз), Харківського театру для дітей та юнацтва (Яна Зеленська).

Ну і зовсім пару слів про європейський театр та основні імена його представників.