Підсумки фестивалю XV Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості імені Марії Заньковецької

З 27 жовтня по 5 листопада 2019 року в Ніжині пройшов XV Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької. На фестивалі було представлено 10 колективів із України та Білорусі.

Журі фестивалю

Голова експертної ради (журі фестивалю) – театрознавець, журналіст, член Національних спілок театральних діячів та журналістів України, лауреат премії у галузі театрознавства та театральної критики Національної спілки театральних діячів України , лауреат мистецької премії «Київ» імені Амвросія Бучми – Алла Підлужна

Члени експертної ради (журі фестивалю):
– Лауреат мистецької премії імені Марії Заньковецької Національної спілки театральних діячів України, заступник генерального директора-художнього керівника з творчих питань Ніжинського академічного українського драматичного театру імені М.Коцюбинського – народна артистка України Алла Соколенко
– кандидат мистецтвознавства, директор Ніжинського коледжу культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, Заслужений артист України, Володимир Дорохін
– підприємець, директор приватного підприємства «Глорія» , голова Попечительської ради Ніжинського академічного українського драматичного театру імені Михайла Коцюбинського – Альона Камачева

1-й день

Комедія «ОБЕРЕЖНО – ЖІНКИ!» за твором Андрія Курейчика Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім.М.Л.Кропивницького (м. Кропивницький, Україна).

ПЕРЕМОЖЦІ у номінації «НАЙКРАЩИЙ ЖІНОЧИЙ АКТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ» (Дарія Ярошенко, Людмила Швець, Інна Дорошенко).

2-й день

Комедія «ПРИБОРКАННЯ НОРОВЛИВОЇ» за п’єсою Вільяма Шекспіра Навчального театру Київського Національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого (м. Київ, Україна).

3-й день

Кухонний бойовик «КОРОЛЕВА КРАСИ» за п’єсою Мартіна МакДонаха Гомельського міського молодіжного театру (м.Гомель, Білорусь).

ПЕРЕМОЖЦІ у номінації «НАЙКРАЩИЙ ЖІНОЧИЙ АКТОРСЬКИЙ ДУЕТ» (Валерія Лагутто, Галина Анчишкіна).

4-й день

Пантоміма «КОМЕДІЯ ЖИТТЯ» за твором Любові Черепахіної пластично-візуального театру Quartet DEKRU (м.Київ, Україна).

ПЕРЕМОГА в номінації «РЕЖИСУРА ОРИГІНАЛЬНОГО ЖАНРУ» (Заслужений працівник культури України Любов Черепахіна).

5-й день

Трагікомедія «ПРО ТЕ, ДО ЧОГО ГІРКА ДОВОДИТЬ» за твором Михайла Дубовика Мозирського драматичного театру ім. І. Мележа (м. Мозир, Білорусь).

6-й день

Драма «НОРМАЛЬНА НЕНОРМАЛЬНІСТЬ» за п’єсою Володимира Винниченка Сумського обласного театру для дітей та юнацтва (м. Суми, Україна).

ПЕРЕМОГА в номінації «ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ».

7-й день

Музична комедія «КОХАННЯ В СТИЛІ БАРОКО» за твором Ярослава Стельмаха Київського академічного обласного музично-драматичного театру ім. П. Саксаганського (м. Біла Церква, Україна).

8-й день

Історія кохання «ВІЛЬНІ МЕТЕЛИКИ» за твором Леонарда Герша Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру ім.Т.Г.Шевченка (м.Чернігів, Україна).

ПЕРЕМОГА в номінації «ЗА ХУДОЖНЮ ПЕРЕКОНЛИВІСТЬ У СТВОРЕННІ СЦЕНІЧНОГО ОБРАЗУ» (Ольга Ярошенко за виконання ролі Джил Теннер).

9-й день

Love-story «СЯЙ, МІЙ БОЖЕВІЛЬНИЙ ДІАМАНТЕ!» за мотивами п’єси Айвона Менчелла Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. О. Кобилянської (м. Чернівці, Україна).

ПЕРЕМОГА в номінації «За КРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ» (заслужена артистка України Лариса Попенко за виконання ролі Люсіль).

10-й день фестивалю

Драма «МІЙ РОДЕН» за твором Ольги Кіс Національного академічного українського драматичного театру ім.М.К.Заньковецької (м. Львів, Україна).

ПЕРЕМОГА в номінації «За КРАЩУ ЖІНОЧУ РОЛЬ НА ФЕСТИВАЛІ» З ВРУЧЕННЯМ «ПРЕМІЇ ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ІМЕНІ МАРІЇ ЗАНЬКОВЕЦЬКОЇ» (заслужена артистка України Наталія Лісова за виконання ролі Камілли Клодель у виставі «Мій Роден», за твором О.Кіс)

Щирі вітання переможцям!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *