Підсумки фестивалю «Homo Ludens – 2019»

З 5 по 13 жовтня 2019 року у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі пройшов XI Театральний фестиваль міжнародного Чорноморського клубу «Homo Ludens».

Експертна рада фестивалю

  • Неволов Василь Васильович, голова експертної ради, голова правління Київської міської організації товариства «Знання», заслужений діяч мистецтв України, професор, письменник, лауреат Державної премії ім. І. Котляревського (м. Київ, Україна)
  • Свистун Артем Олександрович, заступник голови експертної ради, директор — художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (м. Миколаїв, Україна)
  • Берсон Микола Семенович, директор — художній керівник Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії, народний артист України, заслужений працівник культури України, заслужений діяч мистецтв України (м. Миколаїв, Україна)
  • Гогідзе Каха, головний режисер Державного драматичного театру, актор вільного театру м. Тбілісі, магістрант кіно режисерського факультету Державного університету театру та кіно ім. Ш. Руставелі (м. Тбілісі, Грузія)
  • Журавель Михайло Дмитрович, директор — художній керівник Одеського Культурного центру, засновник фестивалю театрів «Молоко», режисер та продюсер (м. Одеса, Україна)
  • Книга Олександр Андрійович, генеральний директор — художній керівник Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Куліша, заслужений  діяч мистецтв України (м. Херсон, Україна)
  • Курейчик Андрій Володимирович, білоруський кіносценарист, драматург, режисер, публіцист (м. Мінськ, Білорусь)
  • Мозговий Віктор Леонідович, директор громадської науково-педагогічної організації «Академія педагогічної майстерності і навчання дорослих ім. І. Зязюна», доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри  культурології Відокремленого підрозділу «Миколаївська філія Київського національного університету культури і мистецтв»
  • Мардань Олександр Євгенович, заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. М. Гоголя, лауреат премії ім. Ю. Долгорукого, співорганізатор Міжнародного  театрального фестивалю «Зустрічі в Одесі» (м. Одеса, Україна)
  • Саган Володимир Андрійович, заслужений працівник культури України, доцент кафедри театрального мистецтва Одеської національної музичної академії ім. В. Нежданової, викладач акторської майстерності Одеського театрально – художнього  коледжу, режисер (м. Одеса, Україна)
  • Томенчук Людмила Яківна, театральний критик, головний редактор журналу «Театральній огляд», лауреат журналістської премії «Золоте перо (м. Дніпро, Україна)
  • Головченко Гліб Олександрович, директор Коледжу преси та телебачення, генеральний продюсер ТК ТАК-ТV, заслужений журналіст України (м. Миколаїв, Україна)

Альтернативна журналістська експертна рада фестивалю

  • Васильєва Марина Вікторівна, голова альтернативної експертної ради, керівник літературно-драматургічної частини Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру (м. Миколаїв, Україна)
  • Москальов Павло Андрійович, заступник голови альтернативної експертної ради, журналіст, начальник відділу суспільних комунікацій та зв’язків із засобами масової інформації виконавчого апарату Миколаївської обласної ради, член Національной спілки журналістів України (м. Миколаїв, Україна)
  • Коренківська Тетяна Василівна, редактор ТРК «НІС – ТВ»
  • Єрмолаєв Ігор Вадимович, член Національної спілки фотохудожників України, член Міжнародної федерації журналістів (м. Миколаїв, Україна)
  • Кажуріна Валерія Віталіївна, головний редактор газети «Новини Коблево» (м. Миколаїв, Україна)
  • Новікова Карина Сергіївна, журналіст ТРК «МАРТ»
  • Куцолабський Артем Вікторович, журналіст інтернет-видання «ІNSHE.TV» (м. Миколаїв, Україна)

Підсумки фестивалю стали наступними

Рішення експертної ради

  1. Всі театри — учасники фестивалю отримують дипломи лауреатів ХІ відкритого театрального  фестивалю «Homo Ludens» (Людина, що грає);
  2. Спеціальною нагородою експертної ради «За вагомий особистий внесок у розвиток театрального мистецтва та вірність професії» відзначити народну артистку України Ларису Кадочнікову, виконавицю ролі Сари Бернар у виставі «Актрисі завжди вісімнадцять…» Д. Маррелла Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки;
  3. Спеціальним дипломом фестивалю нагородити заслуженого працівника культури України Володимира Сагана та Ганну Лагунову  за яскраве театральне дійство театру костюму та гриму «Відродження» Одеського театрально – художнього коледжу;
  4.  Спеціальним дипломом фестивалю нагородити Віктора Мозгового за ідею, організацію та модерування  Міжнародної науково-практичної конференції «Театральна педагогіка у вимірах сучасної освіти: методологія, теорія і практика»;
  5. Спеціальним дипломом фестивалю нагородити Національний академічний драматичний театр ім. Я. Коласа (м. Вітебськ, Республіка Білорусь) за «Культурну дипломатію у рамках ХІ відкритого театрального фестивалю «Homo Ludens» (Людина, що грає);
  6. Спеціальним дипломом фестивалю нагородити Drama Theatre — Gabrovo (м. Габрово, Болгарія) «За збереження національних театральних традицій» у виставі «СВЕКЪРВА» А. Страшимирова та з нагоди 74-ої річниці з Дня створення театру;
  7. Гран-Прі нагородити Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. І. Франка за виставу «Солодка Даруся» М. Матіос;
  8. Кращою виставою:
  • малої сцени визнати виставу «Старики» А. Ніколаі Одеської театральної лабораторії «Театр на Чайній» та виставу «Привиди» Г. Ібсена Незалежного проекту «Театральна біржа» (м. Київ);
  • великої сцени визнати виставу «Звірячі історії» Дона Нігро Творчого об’єднання «Театр 19» м. Харків;
  1. Кращою режисерською роботою визнати постановку І. Уривського «Прекрасний рогоносець» Ф. Кроммелінка Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька;
  2. Кращою чоловічою роллю у виставах фестивалю визнати:
  • виконання ролі Солдата артистом Ігорем Кирильчатенком у виставі «Війни нема…Є» Б. Гуменюка Дніпровського національного академічного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка;
  • виконання ролі Івана артистом Володимиром Гелецьким у виставі «Камінний хрест» В. Стефаника  Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича;

  1. Кращою жіночою роллю у виставах фестивалю визнати:
  • виконання ролі Мод артисткою Світланою Туз у виставі «Гарольд і Мод»  К. Хіггінса Кишинівського державного російського драматичного театру ім. А. Чехова (м. Кишинів, Республіка Молдова);
  • виконання ролі Дарусі заслуженою артисткою України Галиною Баранкевич у виставі «Солодка Даруся» Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені І. Франка;
  1. Кращим молодим актором фестивалю визнати Андрія Сторожика, виконавця ролі Освальда у виставі «Привиди» Г. Ібсена Незалежного Проекту «Театральна біржа»;
  2. Кращою молодою актрисою фестивалю визнати Марину Сташок, заслужену артистку Республіки Молдова, виконавицю ролі Мод молодої у виставі «Гарольд і Мод» К. Хіггінса Кишинівського державного російського драматичного театру ім. А. Чехова (м. Кишинів, Республіка Молдова);
  3. У номінації «Приз глядацьких симпатій» відзначити виставу «Однокласники» Дніпровського драматичного молодіжного театру Віримо!»;
  4. Кращим художнім оформленням визнати сценографію та костюми Даніели Неколчової до вистави «СВЕКЪРВА» А. Страшимирова Drama Theatre — Gabrovo (м. Габрово, Болгарія);
  5. У номінації «За оригінальність рішення» відзначити виставу «Каліка з остова Інішмаан» М. МакДонаха Херсонського обласного академічного музично –  драматичного театру ім. М. Куліша;
  6. У номінації «Кращий акторський ансамбль» відзначити:
  • виставу «Swipe Left» ProEnglish Theatre (м. Київ);
  • виставу «Одноклассники» Т. Слободзянека Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!»;
  1. У номінації «Кращий акторський дует» відзначити артистів Надію Мартовську та Євгена Скрипника, виконавців головних ролей  у виставі «Наполеон і Корсиканка» І. Губача Кіровоградського академічного обласного українського музично – драматичного театру ім. М. Кропивницького;
  2. У номінації «Улюбленець публіки» відзначити Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр ім. М. Кропивницького;
  3. У номінації «Краща сценографія» відзначити художника-постановника Олену Рикусову за виставу «Маєток Рейвенскрофт» Дона Нігро Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Рішення альтернативної журналістської експертної ради

  1. Дипломом «Кращий акторський ансамбль» нагороджується колектив учасників вистави «Swipe left» Гарольда Тіндера «ProEnglish Theatre» (м. Київ, Україна)
  2. Дипломом «Краща сценографія» нагороджується Олександр Абманов за виставу «Звірячі історії» Дона Нігро Творчого об’єднання «Театр 19» (м. Харків)
  3. Дипломом «Краща чоловіча роль» нагороджується Володимир Гелецький за виконання ролі Івана у виставі «Камінний хрест» В. Стефаника Коломийського  академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича
  4. Дипломом «Краща жіноча роль» нагороджується заслужена артистка України Галина Баранкевич за виконання ролі Дарусі у виставі «Солодка Даруся» М. Матіос Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка
  5. Дипломом «Краще режисерське рішення» нагороджується Володимир Петренко за виставу «Одноклассники» Т. Слободзянека Дніпровського драматичного молодіжного театру «Віримо!»
  6. Дипломом «Краще режисерське рішення» нагороджується Іван Уривський за виставу «Прекрасний рогоносець» Ф. Кроммелінка Одеського академічного українського музично – драматичного театру ім. В. Василька
  7. Дипломом «Краща вистава малої сцени» нагороджується Одеська театральна лабораторія «Театр на Чайній» за виставу «Старики» Альдо Ніколаі
  8. Дипломом «Краща вистава великої сцени» нагороджується Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. І. Франка за виставу «Солодка Даруся» М. Матіос (інсценізація – Р. Держипільський)
  9. Дипломом «Кращий акторський дует» нагороджуються Надія Мартовська та Євген Скрипник виконавці ролей Жозефіни і Наполеона у виставі
  10. Дипломом «Наполеон і корсиканка» І. Губача Кіровоградського академічного обласного  українського музично-драматичного  театру  ім. М. Кропивницького (м. Кропивницький, Україна)
  11. Дипломом «Відкриття фестивалю» нагороджується Віталій Пронько за виконання ролі Біллі у виставі «Каліка з острова Інішмаан» М. МакДонаха  Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру  ім. М. Куліша
  12. Дипломом «За оригінальне музично-пісенне оформлення» нагороджуються народний артист України Ростислав Держипільський та Наталя Половинка за виставу «Солодка Даруся» М. Матіос Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. І. Франка
  13. Дипломом «Краще музичне оформлення» нагороджується Денис Федоренко за виставу «Наполеон і корсиканка» І. Губача Кіровоградського академічного обласного  українського музично-драматичного театру  ім. М. Кропивницького (м. Кропивницький, Україна)

Щирі вітання переможцям!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *