Одне суцільне телебачення

З якої відмітки починати?..
Де, на якому етапі загубився театр на міністерському горизонті настільки, що відтепер його не відшукати крізь товщу швидкозмінюющихся міністрів.

Міністерство культури України припинилося після Євгена Нищука (друга його міністерська каденція тривала з 14 квітня 2016 по 29 серпня 2019).

Останніми робочими днями у фейсбуці публікується тезовий звіт міністра, у якому театру не приділяється жодного слова.

У складі позеленілого уряду сталися структурні зміни, після чого країна отримала нову назву поєднаного міністерства.

Міністром культури, молоді та спорту України стає телевізійний менеджер Володимир Бородянський (генеральний директор телеканалу СТБ).
Від моменту призначення до відходу уряду Олексія Гончарука минуло 188 днів міністерської посади (29.08.2019 – 04.03.2020).

У міністерстві розподіляється робота за напрямками, й серед «10 друзів Бородянського», «головним театралом» називається Андрій Палатний – куратор театральної програми ГогольFest, актор, проектний менеджер Центру сучасного мистецтва «ДАХ».

Після квітневого ГогольFest STARTUP у Маріуполі виходить програмний виступ Андрія Палатного (травень 2019) з основною тезою «Яка культура, така і країна» в контексті своєї діяльності у фестивалі ГогольFest. Також йдеться про розбудову фестивалю у різних містах країни.

Власне, цією фестивальною розбудовою «головний театрал» й займається вже на держпосаді час від часу проводячи театральні зустрічі у столиці (з 27 по 29 вересня 2019 – I Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «DniproGogolFest» у Дніпрі; з 18 по 20 жовтня 2019 – I Фестиваль сучасного мистецтва AIR GOGOLFEST у Вінниці). Заявляється насичена фестивальна програма 2020-го року – квітень StartUp GogolFest у Маріуполі, травень – Odyssey GogolFest в Одесі, червень – Dream GogolFest у Херсоні, липень – Center GogolFest у Полтаві та Station GogolFest у Славутичі, вересень – DniPRO GogolFest у Дніпрі, жовтень – FastFest GogolFest у Фастові, жовтень – Air GogolFest у Вінниці та KOLO GogolFest планувалося провести у грудні під Києвом.

Власне, помітних театральних рухів очікувати було нізвідки, у тому числі за відсутності бодай якої виразної стратегії уряду.

Хоча…
Щонайменше одна театральна спроба за каденції Бородянського все ж існує.
Пов’язана вона із іменем Ірини Подоляк, призначеної 2 жовтня 2019 року заступницею міністра культури молоді і спорту.

Результатом роботи стали «Зимові тези» міністерства, в цілому, мало схожі на результат проведеного аналізу існуючої ситуації. Цілком передбачуваним виявився шквал обурених дописів у коментарях до публікації.

Про інші проекти команди цього швидкоплинного уряду не відомо.
Проте стали відомі отримані бенефіти. Оклад заступників міністра складає 14 тисяч гривень, відповідно, за січень 2020 року заступники мінстра Бородянського отримали премії у розмірі: Анатолій Максимчук – 50 тисяч 540 гривень; Світлана Фоменко – 66 тисяч 920 гривень; Олексій Сівірін – 71 тисяча 960 гривень; Ірина Подоляк – 75 тисяч 460 гривень.

Безпорадний уряд Олексія Гончарука відправляють у відставку 4 березня, після чого майже три місяці Мінкульт залишається без голови. В.о. Світлана Фоменко, яка протягом цього часу дає міністерські інтерв’ю

…та бере участь в онлайн-зустрічі міністрів культури країн-членів ЮНЕСКО).

Час від часу з’являється інформація про ймовірних кандидатів на посаду міністра. Найобурливішим іменем стає Ірина Подоляк.

Звернення до президента з проханням недопуску пані Подоляк до посали міністра опублікували керівники Національних творчих Спілок України.

Олександр Ткаченко на питання щодо перемовин на посаду міністра відповідає «Вперше чую!», при тому веде відкритий суспільний діалог щодо проблем культури – зокрема вступає у діалог із очільником Київської опери Петром Качановим щодо відсутності культурної політики у країні.

Станом на 1 червня фракція партії «Слуга народу» підтримали кандидатуру Олександра Ткаченка на посаду міністра культури. З 4 числа першого літнього місяця в Україні новий Міністр культури та інформаційної політики…

Другий поспіль – телевізійний функціонер.