«Маленький принц» зустрічається із глядачем

Театру потрібен глядач!

Певні спроби театру, розрахованого на віртуального глядача тривають, і, швидше за все досить скоро вийдуть на переконливий рівень.

Але великій сцені, масштабний постановці – глядач все ж потрібен!

Прем’єру «Маленького принца» артисти «Київ Модерн-балету» грали перед неймовірною кількістю прихильників сучасного балету не тільки в Україні, а й по всій земній кулі, де було підключення до інтернету. За ранковим моціоном на планеті Маленького принцу, заварюванням кави на «домашньому» вулканчикові спостерігали відусіль – сотні коментарів під трансляцією на ютубі. Й при цьому – цілковита тиша під куполом Жовтневого палацу.

Порожня глядацька зала лишається мовчазною та прохолодно до будь-якого мистецтва. Актори, звісно, розуміли вимушеність карантинних обмежень, а по завершенні виступу, певно, гортали захопливі відгуки… Але єдиною реакцією по останньому музичному та пластичному руху – самопідбадьорливі вигуки за закритими лаштунками.

Сьогоднішня ситуація – повернутий всесвіт. Точніше, мандрівки Маленького принца між планетами математиків, пьянчужок та королів – ті самі, а живий подих глядача – відновлений, повернений!

І рухи Троянди стають граційнішими, і «американські гірки» Лиса – вигадливіші… Щонайменше, саме такими вони сприймаються у наповненому просторі. Компоненти поєдналися – балетні вигадки постановника Раду Поклітару потрапляли в глядача, теплота розходилася і зворотною реакцією, і українськими колисковими Марії Пилипчак, вкрапленими до музики Моцарта…

Театральні простори відновлюються. Із закріплено-порожніми сидіннями та санітарними обмеженнями, але театр поновлює свої зустрічі із глядачем віч-на-віч. Актори знову чують живі, тривалі овації…