Улов до Дня рибалки. Сезон 2019/20. Фестивальна фактологія

Рухаємося підсумками далі.
До того, як сказати пару слів про конкретні фестивалі, варто зупинитися на театральному фестивальному житті у цілому.

Котрий рік поспіль продовжую шукати бодай яку репрезентативну та повну інформацію про кількісні показники українського театру (зокрема його фестивального руху). З найденого на сьогоднішній день – глава у жовтенькій книжичці «Український театр: шлях до себе» та глава у книжці «Творчі мандри. Перезавантаження».
Обидві вийшли 2018 року.

У нарисі Сергія Васильєва – без цифр, а Василь Нєволов у своїх «Життєвих нотатках подорожнього» наводить наступну інформацію:

За останнє десятиріччя кількість фестивалів, що проводяться в Україні, виросла в десять разів. За даними Національної спілки театральних діячів України 36 постійно діючих міжнародних театральних фестивалів, які проводяться майже в 18 містах України. Це фестивалі драматичних театрів, оперного і балетного мистецтва, театрів ляльок, театрів для дітей і юнацтва, професійних театральних шкіл, багатожанрові фестивалі та ін. Найбільше число фестивалів проводиться: в Києві та Київській області – 5; по чотири – у Донецьку та області; Львові, Харкові, Одесі – 3; у Вінниці, Івано-Франківську, Луцьку, Миколаєві, Херсоні, Хмельницькому та Чернігові – по 2; по одному – в Запоріжжі; Кіровограді; Полтаві; Тернополі та Чернівцях (тимчасово ми не враховували в загальній кількості фестивалів і не показували в таблиці Кримської Автономної республіки та м. Севастополь, в яких щороку проходило 7 міжнародних театральні фестивалі в АРК – Ялта (2), Євпаторія (1), Керч (1), Сімферополь (1) та місті Севастополь (2).

Чесно кажучи, не густо з кількісними показниками, тому, «Театральна риболовля» відкрила власну відкриту систему збору матеріалів про фестивалі.

Статистична картина 2019 року за матеріалами порталу «Театральна риболовля» (на момент публікації) складається з 92 фестивалів та виглядає ось так.

* НЕЗРОЗУМІЛО – це коли фестиваль проходить, а із позиціонуванням ще не визначився:-)

Важливо зазначати «на момент публікації», оскільки хоча й повільно, але фестивалі дозрівають до представленості у каталозі «Театральної риболовлі». Ось буквально напередодні публікації отримано матеріали від ще одного фестивалю, який в опубліковану статистику не увійшов – увійде до наступної – розширеної та доповненої (фестивальні можливості на порталі викладені тут).

Щоб цифри були не просто цифрами, а мали за собою каталожне підґрунтя – на порталі виокремлено розділ із базою фестивалів – коротке позиціонування, дати проведення, поліграфічна продукція та детальна інформація щодо фестивальної програми та її учасників.

З 92 ідентифікованих фестивалів карти вже заведено на 43 з них, інформація про вистави представлена по 26.
Тож, далі буде…

Найбільша інформаційна представленість, звісно, з фестивалів, відвідати які довелося безпосередньо. Про них йтиметься вже наступним дописом.