Театральний дайджест #7

Назвати липень зовсім без театрального життя не вдалося – дайджест переповнений всяким різним. На початку місяця ще застав виставу наживо, далі перейшов на «театральну консервацію» та підведенням підсумків сезону
Про усе це у дайджесті «Театральної риболовлі».

Театральний дайджест №7, ЛИПЕНЬ 2018

ТЕАТРАЛЬНІ ПІДСУМКИ

Час від часу добре буває зупинитися, перевести подих, та осягнути певний минулий період.
Щоб не вигадувати нових термінів – скористався умовним поділом на театральний сезон.
Виборка переглянутих з 1 вересня 2017-го вистав склала 70 найменувань (і це лише ті, що у театрі, наживо).

От і розташувалися всі вони по вудочках трьома категоріями – ОБГРИЗЕНИЙ СКЕЛЕТ – НЕДОСМАЖЕННЯ – ЗОЛОТА РИБКА.

ТЕАТРАЛЬНИЙ РЕВІЗОР

Безумовно, всі театри різні. Але навіть у назрівняних є точки перетину, за якими їх цілком можливо розставити у певному ранжуванні, або отримати палітру різнобарвності.

Цього разу палітра викладена стартовими сторінками київських театрів. Таким чином отримана відповідь одразу на два питання – представленість культурного закладу в інтернеті та їх готовність до старту нового театрального сезону (зріз зроблено станом на 1 серпня).

Театри, що обходяться взагалі без сайтів, доведені до занедбання, перетворені на галерею самолюбування чи дійсно інформативні та насичені. Колекція за посиланням.

ТЕАТРАЛЬНІ ТЕКСТИ

Цьогомісячні огляди вистав:

ФОТОПОРІВНЯННЯ

По королю Річарду III вдалося пройтися і вздовж і впоперек. Розсип втілень та градація за віковим цензом… Цікаво спостерігати, як 30-річного короля грають дядьки, яким під 60.

ДАТИ ТА НАГОРОДИ

Цього місяця простилися з Володимиром Войновичем. Телевізійною виставою «Камінний господар» відмітили шосту річницю без Богдана Сільвестровича, виставою «Необыкновенный концерт» згадали день народження Сергія Образцова та виставою «Три сестри» відмітили день народження Петра Фоменко.

ОВАЦІЇ МІСЯЦЯ

Відеооплески в memory дісталися виставі «Дівчина з ведмедиком, або Неповнолітня…» (Стас Жирков, Театр на Подолі)

та «Модільяні» (реж. Ростислав Держипільский, Франківський драмтеатр)

ПАЛІТРА ПЕРЕГЛЯНУТОГО

Про літнє споживання «театральних консервів» вже згадував. Тепер – подробиці.

Зі «свіжини» – відеоверсія вистави Давида Петросяна «Володар мух». Після перегляду запису спіймав себе на тому, що в цьому щось є

Отримав поповнення мій хештег #опятьшекспирвтеатребылужасен стараннями британського театру у кіно – відеоверсія вистави Королівського Національного театру «Макбет. Роррі Кіннір» режисера Руфуса Норріса

Під «враженнями» від прем’єрної «скукоБрами» (фільм «Брама», режисер Тихий Володимир) зробив екскурс в історію бачених постановок за похідною п’єсою Павла Ар’є «На початку і наприкінці часів».

РИБА МІСЯЦЯ

Може це так діє на мене морський клімат та свіжовиловлена рибка, але дуже захотілося рибної візуалізації у спільноті – адже, хоча і ТЕАТРАЛЬНА, але ж РИБОЛОВЛЯ (РИБА 1, РИБА 2)


Кидайте свої зображення риб живих, смажених, під соусом та усіляких інших;-)

Далі буде…