Улов до Дня рибалки. Сезон 2017/18

Другий тиждень липня – чудовий календарний привід для святкування Дня рибалки – тих, хто дотичний до рибного господарства та просто завзятих чоловіків з вудкою, черв’яками та палаткою.

Не менш чудова дата й для «Театральної риболовлі» – сезон завершився, тому час переглянути упольоване, зрозуміти, рибу якої свіжості пропонували у театрах цього театрального року.

З вересня по липень переглянув 70 вистав – діаграмка, звісно коливається від 1-2 на місяць, до більш суттєвих показників у десятках. І це лише повні вистави у приміщенні театру. Театр у кіно чи перед монітором, або ескізи BritCouncil залишилися за межами підрахунків.

Звісно, що переглядав всякого різного – і аматорські вистави, і постановки національних, академічних театрів, і свіженькі прем’єри, і вистави, які йдуть по 10-15-20 років. Тому і в огляді буде вінегрет без прив’язки до дати виготовлення вистави.

!!!ВАЖЛИВО!!! Це виключно персоналізована оцінка, в якій присутня певна доля суб’єктивізму, але при тому грунтується на цілком об’єктивних показниках.
Так, вистави, які в моєму власному рейтингові знаходяться нижче рівня уваги, для когось цілком можуть стати приводом для приємного вечора в театрі. І це чудово – адже усі ми різні, і кожен має право на власний аналогічний рейтинг вистав.

Про критерії кожної вистави детально прописано в тексті, який наводитиму поряд із згадуванням (якщо такий існує). Підсумок побудований за надпростим тріадним принципом:

  1. Вистави сумнівної якості – ОБГРИЗЕНИЙ СКЕЛЕТ;
  2. Вистави досить непогані, яким чогось суттєво не вистачило – НЕДОСМАЖЕННЯ;
  3. Вистави, які справили враження – ЗОЛОТА РИБКА.

Вийшло у мене 44% – 23% – 32%.
Ще більше ранжувати вистави не став, щоб не зануритися з головою до математичних формул

Тож, найближчими кількома публікаціями готую посортовані низки спійманих рибинок, і маленьких і великих, і золотих і не дуже. Таких, які траплялися цього театрального сезону.

!!!ВАЖЛИВО!!! Відповідь на питання «Ти хто такий?» між іншим виклав у інтерв’ю «Дзеркалу тижня». Розгорнутий вийшов текст.

Ну і кілька слів про підсумки та окремі білятеатральні проекти поза окремими виставами.

  1. Провів розрахунки (майже розкопки) точного віку Молодого театру. У допомозі став арифмометр. А результат в тексті «39/100 років Молодий»
  2. Про чесні 20 років виставі «Синий автомобиль» у репертуарі Молодого театр відзняв міні-серіал із режисером Ігорем Славінським (5 серій по 5-7 хвилин кожна)
  3. Заклав фундамент подальших більш детальних досліджень щодо точностей та тонкостей у підборі виконавців на ті чи інші ролі (соціоника, фізіогноміка, психологія, типологія)

Усі анонси зробив
Наступний пост вже конкретно по виставам минулого сезону…