Улов до Дня рибалки. Сезон 2019/20. Цифри і факти

Від Дня рибалки до Дня рибалки – сезон «Театральної риболовлі».


Й навіть з урахуванням карантину непереборної сили, улов вийшов кругленьким – 130 НАЖИВО ПЕРЕГЛЯНУТИХ ВИСТАВ – від аматорських театральних пошуків та хореографічних одноактівок до монументальних багатогодинних полотнищ.

Традиційно до підрахунку не входять театральні читки, студентські екзамени та кілотонни переглядів відеозаписів вистав (цього разу, ізоляційних, хоча й без карантину досить регулярно переглядаю світові шедеври на відео). Серед 130 вистав – тільки живе дихання глядацької зали (та одна zoom-вистава).

Кордони сезону 2019/2020 тривали у межах від «Гей-параду» до «Маленького Донні, що переміг темряву» (виставою «Дикого театру» сезон розпочався 20 липня, а завершився 28 червня в одеському «Театрі на Чайній»).

Географічний діапазон – домінанта за театрами Києва (105), інші українські міста –14, вистави закордонних театрів – 10, й одна zoom-вистава. Розподіл аматорські / професійні театри – 16 / 114. Аматори цього сезону вирішили особливо не вражати, хоча досить приємне знайомство із «Антиподами» від «кАРТоплі Free» все ж відбулося.

Щодо закордоння. Доведено власним досвідом, що у Києві цілком можливо побачити виступи як співкордонників Польщі та Білорусі, так і європейців з Італії, Німеччини, Сербії, Хорватії. Представників незбагненої Азії – колективи приїздили на фестивалі з Ізраїлю, Ірану та Китаю. А чарівна Хезер Мессі привезла свою моновиставу зі Сполучених Штатів.

До слова, про моновистави. Їх цього сезону до тенет «Риболовлі» потрапило цілих вісім, й на фоні повного шо попало («Малюнок на замерзлому вікні» від театру «Перетворення», або «Качур. Контрабас» від «Актора») були й справжнісінькі діаманти («Білі мотилі, плетені ланцюги…» від «Театр у кошику» та «Усі найкращі речі» від Театру драми і комедії на Лівому березі).

Найвідвідуваніший за кількості побачених вистав протягом сезону став Київський академічний театр «Золоті ворота» – 10 вистав. Тут далося в знаки активна участь театру в існуючих фестивалях, та започаткування власного – «Open Open Open Golden Gate Theatre Festival» – яскрава презентація себе театральному світу.

Про 67 вистав, з числа переглянутих – на порталі викладені написані тексти. Про одні – окремі й детальні, про інші – короткі емоційні. Зустрічаються також фестивальні огляди та поєднання кількох вистав під титулом одного допису.

Суттєва частина переглянутого відбувалася у рамках театральних фестивалів – 82 вистави – як результат фрагментарного залучення на фестиваль («Амплуа», JoyFest), або ж цілеспрямовано із блогерсько-оглядацькою метою (Open Golden Gate Festival, GRA, «Марія», pUPpet), або ж у якості члена журі (Pro.Act Fest 2020 та «Київська Пектораль»).

Тож, з фестивальних оглядів, певно, варто й почати – детальніше вже наступним дописом.