Улов до Дня рибалки. Сезон 2018/19. Цифри і факти

Сьогоднішня частина підсумків сезона – справжній числопад – цифри та відсотки – чиста математика;-)

Що ж, власне, приховується за заявленими відсотками попереднього допису?
Від якої кількості, власне,

36% – 30% – 34%

Гортаючи сторінки папки програмок переглянутого у поточному сезоні, отримав цифру у СТО П’ЯТДЕСЯТ назв.

В цій цифрі зібрано весь переглянутий за сезон матеріал, як в межах Києва (140), так і під час мандрівок Україною (6), і за кордоном (2). Ще дві вистави у кінотеатрі – вони присутні в загальній кількості, але з подальшої сегментації – прибрані, оскільки відеовистави не рецензую. Тож, в подальших розрахунках фігуруватиме цифра СТО СОРОК ВІСІМ наживо переглянутих вистав, тизеров майбутніх вистав, театральних перформенсів професійних (131) та аматорських (17) колективів. Під аматорськими розумію народні та самодіяльні театри, роботи студентів театральних вишів.

Домінуючою цього сезону виявилися вистави малої (камерної) сцени – 84 зі 150 (56%). Трішки менше вистав на великій сцені – 64 (43%). Та ще дві відеовистави на великому екрані (1%). Підкреслю, що в запропонованій системі градації розмір сцени – не головне. На першому плані переконливість постановки, а не кількість людей на сцені.

Зі 148 вистав – найбільша фабрика з виробництва – місто Київ. Тут безумовне лідерство за кількістю театрів, прем’єр, подій. От і в моєму переліку – 94 київські вистави. З інших міст України – 27 (лідер – Львів з трьома виставами, по дві – Дніпро, Івано-Франківськ, Харків, Чернігів). Рівно така сама кількість – 27 вистав – закордонного виробництва (тут лідерство за Польщею – сім переглянутих вистав, по три з Білорусі та Литви).

Левову частину вистав закордонного виробництва, та здобутки міст України є нагода переглядати в рамках фестивалів. З липня 2018-го по липень 2019-го пройшло щонайменше 50 (!!!) різноманітних театральних фестивалів та премій (направду – більше, не про всі в наявності інформація). Крім того, щонайменше 15 з них мали міжнародний статус! Тож, можливості живого знайомства із театральним продуктом інших країн є, навіть не виїжджаючи з країни.

Про шість фестивалів, в рамках яких переглянув 53 вистав (а це 36% від загальної кількості) – вже наступним текстом.