Театральна диджиталізація 2021. «ALTstage. Крок з екрану»

Глибоко пустивши коріння в маркетингу, диджиталізація поширила площу власного впливу й іншими сферами. А на фоні всесвітнього карантину диджиталізувалися всі, навіть ті, хто подібних планів навіть не мав. Карантин перекинув до віртуального простору у тому числі і театр, який довгий час стояв оплотом непорушних тисячолітніх традицій.

Театральна диджиталізація версії 2020 року досліджена та зафіксована на порталі «Театральна риболовля» серією публікацій, кожна з яких фокусувалася на можливостях театрів, акторів, які опинилися в умовах безглядацького простору – від демонстрації відеозаписів вистав та соцмережевого спілкування – як інерційний хід раптово зупиненого руху, до спроб оригінального творення продукту на перетині театру та диджиталу.

Антологія Театральної диджиталізації 2020 доступна за посиланням.

Минув рік.
Спершу частково, а потім все більше і більше наповнюються глядацькі зали театрів. Проте, запущений процес технічного прогресу вже не зупинити. І як показав всесвітній локдаун, інвестиція у віртуальний світ є більш ніж виправданою.

Тож, ситуація в українському театральному просторі станом на літо 2021 року наступна. Одні за театральну диджиталізацію продовжують видавати zoom-етери, а інші стрибнули у віртуальність та започаткували освоєння акторами простору доповненої реальності.

1 липня 2021 року в Києві відбулася презентація розробленої технології використання доповненої реальності (AR) разом із живими подіями або відеоконтентом «ALTstage. Крок з екрану».

Театральна стрічка новин випустила сюжет з цієї події.

Проте, матеріалу набралося стільки, що його цілком вистачило на цілу серію сюжетів, що зафіксували момент стиковки двох реальностей.

Частина 1. Від задуму до презентації (з квітня 2020 у липень 2021)

Початок відео – ретроспектива. Від того, як рік тому команда проєкту відкривала нові можливості театральної диджиталізації.

Під фінал – дивимося кадри з презентації розробленої технології використання доповненої реальності (AR) разом із живими подіями або відеоконтентом ALTstage, яка відбулася в Києві 1 липня 2021 року.

Частина 2. Технічні подробиці розробки

Серія зосереджена на технічних деталях проєкту «ALTstage: Крок з екрану» та підштовхує власноруч викликати віртуального танцівника собі на клавіатуру.

Частина 3. По той бік танцівника

І зрештою, саме час дізнатися про те, як виконавці почуваються в якості піддослідних у проєкті розробки технології використання доповненої реальності (AR), чи відчувають потенційну конкуренцію із комп’ютерними технологіями та для чого люди літають у космос?

Фрагменти презентаційного виступу, спілкування креативного продюсера проєкту «ALTstage: Крок з екрану» Антона Овчіннікова із танцівниками та хореографами: Ярослав Кайнар, Ірина Башук, Ольга Дробиш, Карина Алімірзаєва, Юлія Циб.

Яким буде театральне майбутнє – не варто гадати.
Достатньо спостерігати – воно народжується прямо тут і зараз.