Як пташенята із гнізда… Акторські кар’єри, які пов’язані із ТЮГом на Липках

Вони відомі та знамениті.
У кожного – нагороди, визнання та любові глядача.
Сьогодні вони асоціюються кожен із різним театром. А починали всі у Київському академічному театрі на Липках.

У спецпроекті «Театральної риболовлі» та ТЮГу на Липках (зокрема музею театру) – відомі актори та діячі мистецтва, які певний період свого життя присвятили Театру юного глядача.

Актором Національного українського драматичного театра ім. Івана Франка Богдан Бенюк став у 1980 році. А курс Володимира Приймака в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого завершив 1978-го. І саме цей період, з 1978 по 1980 рок Богдан Михайлович – актор Київського ТЮГу.

Бугор в «Бригантині», Яшка в «Ім’ям революції», Борька в «Шрамах», Вітька в «Привіт, синичко», Альгис у виставі «Любов, джаз і чорт». Королівського блазня грає у «Кришталевому черевичку», а у «Пригодах Буратіно» – і Кота Базіліо і Дуремара.

Український голос Альфа та Гомера Сімпсона – Євген Малуха до ТЮГу встиг попрацювати у Сумському театрі для дітей та юнацтва. У київському театрі юного глядача працював із 1985 по 1994 роки. Згодом були і Київський театр естради, і «Золоті ворота», і Театр драми та комедії на Лівому березі… І, звісно, – відомий голос диктора, та актора закадрового озвучання кіно та анімаційних робіт.

Театральний шлях франківчанина Віталія Лінецького, після завершення театрального інституту ім. І. Карпенка-Карого (курс Л. Олейника), розпочався у Франківському драмтеатрі (з 1992 по 1993 роки), наступні два роки – Київський театр юного глядача на Липках (з 1993 по 1995 роки), після чого 19 років служіння Театру драми і комедії на Лівому березі.

Відомий сьогодні своїм комедійним амплуа Василь Бендас, після інституту ім. Карпенка-Карого – актор Київського театру юного глядача (з 1995 по 1997 роки). Іншими словами, спершу було порося в «Трьох поросятах», Сальфон у виставі «Що приховує в собі ніч», Новий рік у «Новорічній феєрії Бал Казок» та Гидке каченя у постановці «Це дивовижне гидке каченя» київського ТЮГу… А вже після – комедійні серіали «Шоу довгоносиків», «Мамаду», та сценічне партнерство із Віктором Андрієнко.

Актор та майстер дубляжу Володимир Ставицький потрапив до ТЮГу одразу після інституту ім. Карпенко-Карого. Спільна доля з театром тривала з 1979 по 1994 роки, і в більшості – головні герої: Лукаш в «Лісовій пісні», Лукас в «Любові, джазі і чорті», Клеонт у «Божевільному Журдені», коваль Вакула в «Ночі перед Різдвом»…

До появи телевізійного хіта «Миколина погода» на каналі «ICTV» в житті Миколи Луценка спершу були Чернівецький театр ім. О. Кобилянської та, звісно, Київський театр юного глядача, на сцені якого між іншим було створено титульного персонажа – Карлсона – у виставі «Карлсон, що живе на даху».

Київські підмостки, починаючи із ТЮГа, підкорювала Римма Зюбіна.

Крім того, ТЮГ випускав і телевізійників (Кіт у чоботях В’ячеслав Василюк – ведучий «Званої вечері» та «На добраніч діти» на Першому національному)…

…і пропускав крізь себе режисерів (Київський театр юного глядача присутній і в біографії Станіслава Мойсеєва до періоду Молодого театру).

Нинішні актори театру також відомі за своєю участю у теле та кінопроектах.
Але сьогодення театру – це вже зовсім інша історія…