Театральний дайджест #10

В жовтні було жаркувато…
І з погодою, і з театром…

От про що йшлося цього осіннього місяця в «Театральній риболовлі».

Театральний дайджест №10, ЖОВТЕНЬ 2018

ТЕАТРАЛЬНІ ТЕКСТИ

Окремим фокусом цього місяця став антрепризний напрямок – така собі планета Антрепризія в деталях.

Текст про передпосилки тут, а про свіжепрем’єрні антрепризні вистави тут:

ПОДІЯ

Те, що рясно відбувалося протягом місяця – гідно окремого розділу – ПОДІЯ.
Нові приміщення, майданчики, чи лише розмови – все це вже ПОДІЯ.

У Кривому Розі шокують проектом нового приміщення Криворізького міського театру ляльок.

А в Київському Національному академічному театрі оперети святкують відкриття нової «Сцени 77».

Чи не ПОДІЯ Fashion Weekend, коли на майданчику перед КМДА київські театри виходять до глядача та демонструють костюми зі своїх вистав (в рамках проекту «Мистецька вісь» під головуванням та із конферансом Олексія Кужельного).

А як інакше назвати спроби вголос заговорити про співвідношення театру і критики (комунікаційна панель), хай, навіть, безсистемно та поверхньо.

Глибини дискусії можуть надати дослідження, реальні паростки яких зароджуються прямо зараз на наших очах – NOT MYSTERY SHOPPING в MYSTERY THEATRE.

ТЕАТРАЛЬНИЙ РЕВІЗОР

Зупинена миттєвість сталася з представленістю 26 піддослідних театрів на просторі вільної енциклопедії Вікіпедія. Загалом ситуація виглядає наступним чином. В англомовному сегменті – 8 з 26 театрів, в українському та російському – по 19 з 26. Подробиці тут.

ТЕАТРАЛЬНІ ДАТИ

Жовтень виявився важким на прощання.
З життя пішли Роман Карцев, Микола Караченцов, Давид Черкаський, Богдан Жолдак, Едуард Митницький
Світла пам’ять!

Крім того, до дня відкриття Театра юного глядача на Липках, дня народження Віталія Лінецького, до іменин Інни Чурикової (вистава у записі «Мудрец» за Островським).

До дати прем’єри рок-опери «Ісус Христос — Суперзірка» Ендрю Ллойда Веббера, до появи у записі вистави Сергія Данченка «Тев’є Тевель» з Богданом Ступкою у головній ролі…

Та до дня народження Пабло Пікассо до слова прийшлися акторські втілення худоника – в кіно та театрі (в тому числі і у виставі «Модільяні» Франківський драмтеатр, реж. Ростислав Держипільский)

ОВАЦІЇ МІСЯЦЯ

А згадка про финальні овації цього місяця була до прем’єрної дати дворічної давнини з появлення вистави «Безприданниця. Версія» (реж. Тамара Трунова, Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра

Далі буде…