Театральний дайджест #11 (34)

Жовтень викрасив жовто-червоними кольорами листя дерев та географічну мапу країни. Помаранчові або червоні зони, до яких потрапляють міста, вносять суттєві корективи в роботу театрів. Непоодиноким стало проведення онлайн прем’єр вистав («Маленький принц» Раду Поклітару від «Київ модерн-балет», «Поки що люди» Наталі Сиваненко від «Дикого театру», «Кострубізми. Кумановський» Руслани Порицької від Луцького незалежного театру «Гармидер», «Людина з…» Дмитра Богославського від Театру на Лівому березі, «Ображені. Білорусь» Сергія Павлюка  від Херсонського музично-драматичного театру ім. Миколи Куліша, одразу дві прем’єри у постановці Рози Саркісян – «H-Effect» від ГО «Арт Діалог» та «Навіщо Лемуру хвіст Чупакабри» від Франківського драмтеатру…
Такі вони, реалії осені 2020.

І до інших подій, впольованих «Театральною риболовлею».

ТЕАТРАЛЬНІ МІСТА УКРАЇНИ

Концентрація з матеріалів спецпроекту «Театральні міста України» в жовтні була особливою. Віртуальні мандрівки регіонами добігли свого завершення (попереду – театри Києва)!

За сім з половиною місяців вийшло 33 часописи про 217 театрів з 58 населених пунктів 24 областей країни!

Жовтнем вийшов повністю третій, та три епізоди четвертого сезону проєкту. Включення виходили з Луцька, Чернігова, Хмельницького. Другий візит стався до Рівного. По дві частини – з Вінниці (частина 1, частина 2) та Харкова (частина 1, частина 2). До Часопису Київщини увійшли театри Боярки, Білої Церкви, Вишгорода, Борисполя та Славутича. До Волинського – театри Володимира-Волинського, Ковеля, Нововолинська та села Лобачівка. Міські театри вийшли у Дніпровському часописі, до Часопису Дніпропетровщини увійшов національний театр та області з локацією у Дніпрі, також представлені театри з Павлограда та Кам’янського. І зрештою марафон регіонами завершився «Омріяним часописом» – фрагментами несклавшихся «Часопису Чернігівщини», «Львівщини», «Одещини», «Луганського часопису» та «Донецького».

Потроху до події звертаються засоби масової інформації. Ефіри на Громадському ТБ та на Радіо Культура доступні до ознайомлення.

Посилання на всі часописи та на матеріали ЗМІ – за основним посиланням проєкту.

КЛЮЧ ДО ТЕАТРУ ІЗ ІРИНОЮ ЗАПОЛЬСЬКОЮ

Ще один масштабний проєкт запущено на порталі.

Що відомо про дитяче сприйняття театру?
Як відбувається перший дотик дитинки до театру?
Які в цьому підводні течії?

На ці маловідомі теми говоримо під час зустрічей із Іриною Запольською.
Переходимо від теми до теми, виводячи теми та напрямки дитячого театру.

Перші три зустрічі торкалися:

ПРО ВИСТАВИ

  • «Людина з…» (реж. Дмитро Богославський, Театр на Лівому березі)
  • «Мюнхгаузен» (реж. Руслан Неупокоєв, Муніципальний театр ляльок)

Одразу про десяток вистав «Київ Модерн-балету» – в рубриці «Модернова» десятку «Театральної риболовлі».

У ретро розділі вийшли згадки про литовські вистави «Остання стрічка Креппа» Вільнюсівського театру Коршуноваса та «Говірковий стіл» «Театр столу».

АНТОЛОГІЯ

У всякому виді антологій жовтнем виходили тексти про поєтичний театр, з яким знайомий не з переказів.

Розрізнені думки про інклюзивне мистецтво зібрав одним текстом по завершені соціально-мистецької акції «Приречені на щастя».

Базу знань «Театральної риболовлі» поповнили Тетяна Губрій (обирали між українськими режисерами до 30) та Лінецький Віталій.

Вийшов огляд театральних прем’єр вересня.

Наступний дайджест «Театральної риболовлі» вийде першими числами грудня 2020.