Українські театральні прем’єри (серпень 2019)

До того – січень 2019, лютий 2019, березень 2019, квітень 2019,

травень 2019, червень 2019, липень 2019.

Друга половина літа, зазвичай – низький сезон в театральному житті.
І навіть маючи суттєво зменшені показники – каталог прем’єр не лишається порожнім.

ОДИНАДЦЯТЬ ПРЕМ’ЄР

Місяць відкрив «Дикий Театр» в Сорокотягах Черкаської області, де 2 серпня в сільському будинку культури була зіграна виїзна прем’єра вистави «Кайдаші 2.0.» створена Наталкою Ворожбит за мотивами повісті «Кайдашева сім’я» Івана Нечуя-Левицького. Режисер Максим Голенко разом із акторами провели 10 днів сільської резиденції для занурення в контекст матеріалу.

У театральному просторі ТЕО в Одесі 17 серпня зіграли «Одруження» за Гоголем. Режисерка-німкеня Ніколь Фелден зробила ставку на нетипових особистостей для втілення класичних персонажів. На сцені поряд з професійними акторами – актори-аматори у віці 60+.

Залпом з трьох прем’єр розпочав свій сезон Київський театр «Актор». Розпочали з моновистави «Качур. Контрабас» 19 серпня. Іронічну фантазія за творами Патріка Зюскінда та Зигмунда Фрейда поставила Олександра Бадаламенті.

Друга поспіль прем’єра Театру «Актор» – через день, 21 серпня – дуетний спаринг Олексія Вертинського та Артема Ємцова на матеріалі американського драматурга Дона Нігро. Його п’єса «Горгони» у версії постановниці Ольги Гаврилюк отримала назву «Мегери».

Того ж дня, 21 серпня в Театрі на Подолі зіграли виставу «1984». За мотивами однойменного роману-антиутопії Орвелла Майкл Джин Салліван створив п’єсу, яку в Києві поставив режисер Сергій Павлюк.

І третя прем’єра за чотири календарних дня в Театрі «Актор» припала на 22 серпня. Трагікомедійну історію за мотивами романтичної драми «Прекрасні тіла» Лори Каннінгем поставив білоруський режисер Роман Шидловський. Прем’єру вистави «Drama Queens» транслювали у прямому ефірі в інтернеті, відеозапис є доступним для перегляду.

«Маленька фея» з’явилася 25 серпня у Хмельницькому академічному театрі ляльок. Виставу з такою назвою поставив режисер Сергій Брижань.

Первопрочитанням п’єси «Собака» Юрія Васюка зайнялися у київському Новому українському театрі. Вистава у постановці Віталія Кіно носить назву «Собачий вальс». Прем’єра відбулася 29 серпня.

Одеська опера прем’єрою «Лоенгріна» відкрила фестиваль «Оксамитовий сезон в Одеській опері». Опера semi-stage Ріхарда Вагнера вийшла у постановці диригента Ігоря Шаврука та режисера Павла Кошки 30 серпня.

Ще раз про «Кайдашів 2.0.» від Дикого Театру. Київська прем’єра відбулася двома абсолютно різними акторськими складами 30 та 31 серпня.

Останній день літа пройшов під егідою дитячого театрального репертуару.

Виставу «Жадібний раджа» показали 31 серпня в Івано-Франківському академічному обласному театрі ляльок ім. Марійки Підгірянки. Версію казки «Золота антилопа» створив та поставив Дмитро Драпіковський.

Цього ж дня власну версію казки «Червона шапочка» показали у Львівському обласному театрі ляльок. Драматургом та режисером вистави «Шапочка. Червона» виступив Руслан Неупокоєв.

Далі  вересень 2019.