«Тату, ти мене любив?» – кіноверсія вистави на міжнародному фестивалі

Карантинна диджиталізація – практичний кейс.

Фестиваль «Retroperspektywy»

Фестиваль «Retroperspektywy» у польському місті Лодзь вперше пройшов у 2010 році за ініціативи CHOREA Theatre. У такий спосіб було створено місце для мистецьких протистоянь незалежного театру, платформа для зустрічей та обговорень тих змін, які відбуваються у театрі XXI століття.

З моменту початку, протягом 6 фестивалів Retroperspektywy та 2 фестивалів Perspektywy, відбулось понад 100 виступів та концертів, 40 семінарів. Кількість запрошених гостей сягнуло за 350 осіб з 15 країн (включно з США, Індією, Швецією, Великою Британією, Норвегією, Португалією, Білоруссю, Україною). Кількість глядачів та учасників фестивалю перевалила за 30 000.

Рік 2020. Загальнопланетарний карантин поставив нові умови перед організаторами. «Retroperspektywy 2020» став онлайновим. Людина у вимушеній ізоляції, при тому функції та завдання театру залишаються незмінними – говорити про те, що є найважливішим, попри відсутність безпосередньої глядацької участі. Тому онлайн фестиваль став на шляху мінімізації відстані між театром та глядачем, навіть за допомогою потоків електричних імпульсів, які вібрують пікселями у двомірному отворі екрану.

Як увійти у чийсь дім, чиюсь голову, душу? Як разом здійснити подорож? На думку організаторів, це може бути можливим за умови того, що фестивальні події напряму торкатимуться кожного глядача у різних куточках планети. Театр – як практична лабораторія гуманітарних науках, які за допомогою новітніх технологій досліджують все те саме людське тіло, його пам’ять, історичні процеси. Натхнення гортати цю живу книгу, яка має в собі безліч таємниць, надихає митців на створення нових та нових творів. Тож, тема фестивалю 2020 є «Тіло/Пам’ять/Історія».

Програма цьогорічного фестивалю виглядає ось так.

«Золоті ворота» – учасники фестивалю

До програми фестивалю увійшла робота Київського театру «Золоті ворота». Трансляція відео-версії вистави «Тату, ти мене любив?» (реж. Стас Жирков) запланована на 22 серпня. Таким міжнародним кроком театр розпочинає #Сезон_твоєї_сили.

Вистава «Тату, ти мене любив?» – це сімейні спогади на 2 дії за п’єсою «Тихий шорох зникаючих кроків» сучасного білоруського драматурга Дмитра Богославського. Прем’єра відбулася 11 жовтня 2017 року, та до сьогодні отримала не лише київське визнання – ТОП-5 вистав театрального експертного рейтингу «Київський рахунок», найкраща постановка київського театрального сезону за версією GAZETA.UA, лауреат премії в галузі театрального мистецтва «Київська пектораль» у номінації «Краща чоловіча роль другого плану» (Антон Соловей за ролі Юрасика и Альберта); а ще й всеукраїнське – участь у театральному фестивалі-лабораторії новаторських вистав молодіжних театрів України у Мукачевому, спеціальний приз Всеукраїнського театрального фестивалю-премії GRA; а ще й міжнародне – Молодіжний фестиваль «JULA» у Мюнхені, Молодіжний театральний форум «М@rt.контакт» у Могильові, Фестиваль національної білоруської драматургії у Бобруйску.
І ось тепер – світова прем’єра відео-версії в рамках польського фестивалю «Retroperspektywy».

Важлива складова – це не відеозапис вистави статичною камерою, а спеціально створена кіноверсія – 8 камер, два знімальні дні, монтаж, постпродакшн.


«Не дивлячись на те, що цього року більшість міжнародних подій відмінилися через пандемію, наш театр стає ближчим продовжуючи свій шлях. Одним із способів підтримання нашої міжнародної комунікації стане участь вистави «Тату, ти мене любив?» у фестивалі «Retroperspektywy 2020» у співпраці з білоруською продюсеркою Мариною Дашук. Спеціально для фестивалю режисер Стас Жирков створив відео-версію вистави і ми щиро радіємо, що усі бажаючі зможуть переглянути її онлайн. Такий формат дає нам змогу не втрачати зв’язок, залишатися в контакті зі світом та глядачами та продовжувати діалог з нашими колегами. Запрошую всіх переглянути виставу разом з нами».

Ксенія Ромашенко, директорка-художня керівниця Київського академічного театру «Золоті ворота»

Перегляд вистави «Тату, ти мене любив?»

Акторський склад вистави «Тату, ти мене любив?»: Віталіна Біблів, Антон Соловей, Ірина Ткаченко, Лілія Цвєлікова, Олександр Ярема (актор Національного академічного драматичного театру імені І. Франка), Роман Ясіновський
Тривалість – 135 хвилин
Обмеження за віком: 16+

Переглянути відео-версію вистави разом із глядачами з усього світу можна буде 22 серпня 2020 року.
Початок о 20:00.
Трансляція за посиланням.