Українські театральні прем’єри (березень 2019)

До того  січень 2019, лютий 2019

Березневим буйним квітом вкрився український театр.
Глядачі отримали змогу переглянути

СОРОК ВІСІМ ПРЕМ’ЄР (+2)

От як це було в хронологічному порядку.

Перший день весни 1 березня подарував глядачам одразу шість прем’єрних вистав:

дві вистави презентували у Львові. До опери «Лоенгрін» Ріхарда Вагнера звернувся німецький режисер Міхаель Штурм на сцені Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

У Львівському театрі «Воскресіння» Ярослав Федоришин поставив виставу «Доньки-матері» за Олександром Марданем.

На сцені у  фойє Дніпровського театру драми і комедії показали психологічний трилер «Каблуки»  за мотивами п’єси Жана-Поля Сартра (режисер – Олексій Стильно).

Про те, що «Олена… не прийшла додому» за мотивами тексту Олександра Володарського ставив Вячеслав Жила на сцені Черкаського українського музично-драматичного театру ім. Шевченка.

Російською класикою у вигляді роману «Батьки і діти» Тургенєва зустріли весну у Харківському російському драматичному театрі ім. Пушкіна, Виставу «Нігілісти» поставив Олександр Середін.

 

«Коханець» Гарольда Пінтера вийшов в режисурі Нати Бударіної в Українському малому драматичному театрі.

Чотири прем’єри 2 березня були такими:

«Club самотніх сердець» відкрили в Національному українському драмтеатр Заньковецької. Режисерка Тетяна Аркушенко поставила свою версію бродвейської історії за мотивами п’єси «The Cemetery Club» Айвон Менчелл.

За Мартіна Макдону взялися в Театральній майстерні Миколи Рушковського. Виставу «Останній день людства» за мотивами «Сиротливого заходу» показав режисер Дмитро Курілов.

До дитячої уваги вийшов «Солом’яний бичок» Антона Шеремко у Чернігівському театр ляльок ім. Довженка,

…та проект бебі-театру за назвою «У бабусі Дусі» Марини Богомаз у Київському державному театрі ляльок.

Музичну комедію «Як козам роги крутять» за п’єсою Юрія Федьковича зіграли в Ніжинському українському драматичному театрі Коцюбинського 4 березня. З’ясувати постановника наразі не вдалося.

Миколаївський український театр драми і музичної комедії зіграв 6 березня свою першу «Веселу вдову» Франца Легара,

АФІША ВІДСУТНЯ

…а на мікросцені Київської майстерні театрального мистецтва «Сузір’я» показали виставу «Шило на Мило» за п’єсою «Валентинів день» Івана Вирипаєва, яку поставив Денис Дикий.

Переддень жіночого свята пройшов під попередженням «Обережно — жінки!». Виставу за Андрієм Курейчиком поставила Людмила Колосович в Кіровоградському українському музично-драматичному театрі Кропивницького. Прем’єру зіграли 7 березня.

Того ж дня в Київському театрі юного глядача на Липках представили «Ідеального чоловіка» Оскара Уайльда в режисурі Костянтина Дубініна.

Виставу за піснями барда Леоніда Сергеєва «Біля мого вікна» (режисер Олександр Білозуб) 9 березня зіграли на камерній сцені ім. Ігоря Славинського в Театр на Подолі.

Першу із трьох прем’єр місяця зіграли 10 березня в коломийському театрі «Соломія». Монодраму за п’єсою Ігоря та Люби Липовських «Квітка ностальгії» поставила Люба Липовська.

Майже до свого ювілея режисер Національного драмтеатру ім. Франка Петро Ільченко випустив прем’єру під назвою «Сторонні серед нас» канадця Аарона Бушковскі. Першу виставу зіграли 12 березня.

Того ж 12 березня на малій сцені Київського ТЮГу зіграли кримінальну драму «Інцидент» за Ніколасом Байєром в постановці Наталії Кудрявцевої.

Київський десант акторів висадився в Одесі 13 березня для з’єднанням із акторами Одеського українського музично-драматичного театру ім. Василька у виставі «Енеїда-XXI» – сучасній версії класичного твору Котляревського в адаптації Віталія Ченського. За режисерським пультом Максим Голенко.

Команда Нового театру на Печерську представила 14 березня Незалежний проект під назвою «Неправильна казка». Режисерка Олена Лазович поставила виставу за творами Олександра Столярова на Сцені 6.

Того ж дня в Закарпатському театрі драми та комедії зіграли «Останнє танго в Хусті» Олександра Гавроша в постановці В’ячеслава Давидюка.

Хореографічну поему «Вікна пам’яті» на тексти Андрія Дюки дивилися 15 березня в Криворізькому театрі драми та музичної комедії ім. Шевченка (режисер – Тетяна Брисіна).

В той самий день Національна опера України представила глядачеві виставу «Діти ночі» на музику Антоніо Вівальді та Макса Ріхтера (режисер – Олександр Абдукарімов).

Іронічний детектив Інни Гончарової «Контрольний постріл» зіграли в постановці авторки 16 березня в Київському театрі «Маскам Рад».

У Львівському драматичному театрі ім. Лесі Українки 17 березня відбувся «Timetraveller`s guide to Donbass» Анастасії Косодій у постановці Джека Кловера.

У  «Дім божевільних» запросив 20 березня Київський театр «Актор». Виставу за текстом Едуардо Скарпетті поставив В’ячеслав Жила.

Фантасмагорична вистава «Станція, або Розклад бажань на завтра» за О. Вітром вийшла 21 березня в Кіровоградському театрі ляльок (режисер – Віктор Смірнов).

Іспит за мотивами однойменного художнього фільму влаштували у ProEnglish Drama School 23 березня. Виставу «Exam» поставила Валерія Зубченко.


Також 23 числа в Одеському театр музичної комедії ім. Водяного відбулася прем’єра вистави «Брехуха» Юрія Рибчинського за мотивами п’єси М. Мейо та М. Еннекена на музику В. Ільїна, В. Лукашова. Режисером виступила Катерина Зеленська.

Чотири вистави отримали путівку до сценічного життя 24 березня.
У Павлоградському театрі ім. Захави – «10 000 років до н.е.» за Юрієм Васюком (режисер  Борис Рева),

«Slam» за п’єсою «Двері гримають» Мішеля Фермо у постановці Тетяни Шелепко у ProEnglish Drama School.

До дитячої уваги – «Гусеня» за казкою Ніни Гернет у Волинському театрі ляльок (режисер  Данило Поштарук),

…та «Казки дядечка Рімуса» за Джоелем Харрісом в Одеському ТЮГу ім. Олеші. Режисера не ідентифіковано.

Без зайвого галасу відпрем’єрила вистава «Точка зору» за мотивами нарисів Ольги Кобилянської та Лесі Українки 26 березня в Малому драматичному театр. Інформація про виставу в постановці Ганни Турло додана значно пізніше до занального переліку.

До дня театру, 27 березня приберегли свої одинадцять прем’єр десять театрів.

В Київській національній драмі ім. Франка показали виставу за драмою-феєрією «Лісова пісня» Лесі Українка «Verba» режисера Сергія Маслобойщикова,

… в Тернопільський драмі ім. Шевченка – «Вуйцьо з крилами» Олександра Гавроша за мотивами оповідання «Старигань із крилами» Габрієля Гарсія Маркеса (режисер Олег Мосійчук),

…в Рівненській  українській муздрамі – «Мартин Боруля» Івана Карпенко-Карого (режисер Олександр Олексюк),

…в Полтавській українській муздрамі ім. Гоголя – «Нью-Йорк, Нью-Йорк!» Р. Хоудона (режисер Сергій Павлюк),

…в театрі-кафе Чернігівського обласного молодіжного театру – «Поговорімо як художник з художником» Р. Андерсона та Л. Зоріна (режисер Олексій Биш),

… в Хмельницькій українській муздрамі ім. Старицького – «Приборкання норовливої» Вільяма Шекспіра (режисер Дмитро Гусаков),

…в львівському Першому театрі – «Принцеса і сто поцілунків» за мотивами андерсенівської казки «Принцеса і свинопас» (режисер Валерій Коломієць),

… в івано-франківському Новому театрі – «ProПозиція» Антона Чехова (режисер Тарас Бенюк),

…у Вінницькій українській муздрамі ім. Садовського – «Смішні гроші» Рея Куні (режисер Петро Авраменко),

…і одразу дві прем’єри показали у коломийському театрі «Соломія».
Дитяча вистава «Обережно, незнайомець!» за п’єсою Лани Ра (режисерка Оксана Стринадюк),

…та вистава для дорослого глядача «Портрет її величності» Ігоря Юзюка в постановці Наталії Мостопалової-Гапчинської (театр «Соломія» разом із комедійним колективом «Дикі гуцули»).

Український малий драматичний театр показав 30 березня прем’єру вистави «Android. Номер на твоїй спині» Галини Листвак режисера Богдана Поліщука,

…а «Чудеса Мері» за мотивами книг про Мері Поппінс Памели Треверс відбулися у Чернівецькій муздрамі ім. Кобилянської (режисерка  Людмила Скрипка).

Завершив прем’єри місяці 31 березня Чернігівський український музично-драматичний театр ім. Шевченка, на білій сцені якого відновили виставу «Вільні метелики» 2009 року за Леонардом Гершем (режисерка – Тетяна Шумейко).

Далі  квітень 2019