Два слова про два роки порталу «Театральна риболовля»

А тим часом, порталу ТЕАТРАЛЬНА РИБОЛОВЛЯ сьогодні виповнюється ДВА РОКИ.

4 грудня 2018 сайт увійшов до інтернет-простору.
Дату було обрано із прив’язкою до публікації першого київського театрального тексту (писав і до того, проте археологи в архівах ще до тієї глибини не дісталися). Власне кажучи, свою писемну театральну історію веду з першого тексту про київську виставу, яка вийшла 4 грудня 2008 року. А протягом двох останніх років вся вона викладена та структурована на сторінках інтернет-порталу.

Файлове хранилище порталу – це 10 тис MБ матеріалів! Статистичний розділ говорить про наявність на порталі 717 дописів – це майже кількість календарних днів цих двох років, що минули.

Це розділ ТЕАТРИ, який оновлюється та доповнюється щоразу, як переглядаю наживо ту чи іншу виставу. Відсутність конкретного театру означає лише те, що допоки ми не перетнулися на перегляді.

Набагато ширша картина українського театрального світу у спецпроєкті «Театральні міста України». Це Одіссея тривалістю 10 місяців, за уловом якої опубліковано 40 часописів про 267 театрів 59 населених пунктів 24 областей України (до завершення цифри ще підростуть).

Багато чого на порталі за ці два роки виходило спецпроєктами. Ось деякі з них:

Зафіксовані тектонічні зсуви у мережевому житті театрів – від оглядів приросту користувачів фейсбуку та ютубів, сайтів театрів, до змін у самопредставленості театрів на сторінках вікіпедії до розширеної Антології карантинної диджиталізації театру.

На сторінках порталу вийшов перший БЛОГЕРСЬКИЙ РЕЙТИНГ прем’єр року.
І, що більш знаково – перший театральний АНТИрейтинг.

На постійній основі на порталі складаються переглянуті вистави до кошиків від «Обглоданих скелетів» до «Золотих рибок».

Окремий розділ порталу – БАЗА ЗНАНЬ. Там збираю та ділюся тією інформацією, якої самому не вистачало для розуміння певних тенденцій театрального життя, і якої не було звідки довідатися.

На щомісячній основі обирається режисер місяця, по якому виходить детальна сторінка із режисерським портфоліо, яке відображає творчий шлях від найперших постановок.
Десять сторінок десяти знакових режисерів уже в доступі! Проєкт триває!

Зібрана БАЗА ФЕСТИВАЛІВ, з їх концептами, фестивальними програмами (від тих, хто покомунікаблініше – підсумки та подробиці з подій).

Є розділи з творчими портфоліо акторів, драматургів, підборки за окремими темами (всі театральні втілення Баби ПрісіТев’є-молочника, вистави на тему Голодомору…)

З січня 2019 й донині працює єдина БАЗА ПРЕМ’ЄР українського театру – всі ідентифіковані факти народження нових вистав (в колекції під 800 назв) – у помісячному викладенні зі щомісячним оглядом прем’єр.

Чи не єдиний майданчик, де говориться про ТЕАТРАЛЬНИЙ МАРКЕТИНГ – це також «Театральна риболовля» (тут, тут і ще багато в інших текстах).

Виокремлюється напрям ФІЛОСОФІЇ ТЕАТРУ.
Почалося все з питання «Навіщо люди ходять до театру?» та поширюється на всі інші театральні напрямки.

Перераховувати тексти про окремі вистави, огляди, статті – просто невдячна справа, оскільки їх на порталі – сотні – всі доступні за відповідними розділами, або через каталог театрів (якщо знати що шукати). Проте, з відгуків користувачів, на порталі можна «загубитися» на 2-3 години навіть і без конкретної мети – простим переходом від допису до допису через крос-лінки (клікабельні посилання, які присутні майже у кожному тексті, які переводять на подібну тему в інші дописи).

Що з планів на третій рік?

Долучення кожного, хто може зробити свій внесок у пізнання театрального простору. Представники театрів надсилають інформацію про свої прем’єри, робимо спецпроєкти до визначних подій. Фотографи ілюструють своїми фотороботами представлені тексти на порталі. З дизайнерами яскраві візуали (та ще є низка задумок). А чийсь гострий зір виловлює помилку чи описку в опублікованих текстах, яку миттєво виправляємо в режимі переписки.

Ну і, звісно, будь-які ініціативи та спільні задумки, ініціювання дискусій та обговорень та багато чого ще… Можливості на порталі збираю окремим дописом, який постійно доповнюється).

Впевненим кроком у третій рік порталу «Театральна риболовля»!