Театральний дайджест #12 (35)

Український театр продовжує встоювати у нерівній боротьбі із викликами сучасності. Після повного закриття, відполовинено-четвертинного заповнення глядацької зали та онлайн-прем’єр – до карантинів вихідного дня та загрози повного локдауну під новорічну ялинку.

Ось про що йшлося на сторінках «Театральної риболовлі» протягом останнього осіннього місяця 2020.

ТЕАТРАЛЬНІ МІСТА УКРАЇНИ

Проєкт увійшов на терена Києва.

До цього найбільшою зупинкою в одному місті – було два часописи.

Одним тільки листопадом вийшло 7 епізодів про 49 київських театрів. Окремі випуски вийшли про театри з умовним поділом на велику сцену, камерну, музичну, дитячу, студентську, аматорську. Була практика окремого часопису за принципом єдиного сценічного майданчика – Центру Курбаса.

У загальному підрахунку проєкт випустив 40 (!!!) часописів, у яких було розказано про ключові події календарного 2019 року 267 театрів (!!!).

Матеріалів ще про певну кількість вистачить на декілька випусків, які виходитимуть груднем. Із завершенням 2020-го буде фініш і з проєктом 2019-го.

Підбиття підсумків 2019 – цікаво. Але події 2020 також не варто ігнорувати.
Тим паче, коли мова йде про народження нового екстрим-театр «ШуМ».
Що, де, як і в яких печерах відбулося народження – у матеріалі на порталі.

КЛЮЧ ДО ТЕАТРУ ІЗ ІРИНОЮ ЗАПОЛЬСЬКОЮ

На два ключи поповнилася колекція зустрічей на тему театру для дітей із Іриною Запольською.

Цього разу роздуми та цілком конкретні поради оберталися навколо перших підходів до театру – спроба впіймати ту миттєвість, яка б позитивно закарбувалася б у дитячій свідомості, та згадувалася багато років по тому.

До слова, саме такою яскравою ілюстрацією до яскравих дитячих емоцій стало запрошення до проєкту Театр 360 градусів, яке було виконано у вигляді «Великий театр» маленького простору. Хвиля спогадів накрила з головою – результат – окремий меморі-допис.

У продовження теми – круглий стіл «Театр для дітей. Тенденції та згуртування» в рамках освітнього мистецького фестивалю Kurbas.Technologies. Сам фестиваль вже розпочався, а ми до нього долучатимемося 6 грудня.

ФЕСТИВАЛІ

Потрошку доповнюється каталог фестивалів «Театральної риболовлі».

Листопадом пройшов Всеукраїнський театральний фестиваль вистав на камерній сцені «Face to face» та Тиждень актуальної п’єси.

ПУЛЬС ЧАСУ

Цілим блоком виділяються тексти, які про події тут і зараз.

Вдалося зафіксувати миттєвість, коли основи театрального планування пало жертвою швидкоплинних рішень уряду.

Інша складова тих рішень починає знаходити відображення у мемах та карикатурах. Кроки перші, малочисельні… Але вони є, і це також зафіксовано.

Інша фіксація, з сивої давнини вийшла театральною цитатою.
Роман Віктюк режисував свій шлях запередчасно та до самого кінця і трішки далі.
Докази?
Будь-ласка!

АНТОЛОГІЯ

І щодо Бази знань «Театральної риболовлі».

Продовжує свою роботу Єдиний Каталог Прем’єр.
Огляд жовтневих новинок тут.


Каталог постановок поповнився розширеним викладом театральних висловлювань на тему Голодомору, роздуми про театральну фантастику вийшли ось такими.

А у розділі режисерських портфоліо вийшла сторінка головного режисера Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, до того режисера Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, керівника авторського проєкту Київський театр Вільна сцена та постановника на сценічних майданчиків міст України та за кордоном Дмитра Богомазова.

Наступний дайджест «Театральної риболовлі» вийде вже наступного року – першими числами січня 2021.