Українські театральні прем’єри (вересень 2019)

До того – січень 2019, лютий 2019, березень 2019, квітень 2019,

травень 2019, червень 2019, липень 2019, серпень 2019.

Активне входження театрів до нового сезону суттєво відображається й на кількості прем’єр вересня.

ТРИДЦЯТЬ ОДНА ПРЕМ’ЄРА

Діти до школи, а в Закарпатському обласному театрі ляльок «Бавка» 1 вересня зіграли «Зоряного малюка» Євгена Тищука, якого поставила Наталія Орешнікова.

Прем’єра вистави «Про мого білого старого качура» за Христиною Венгринюк чернівецький Народний драматичний театр ім. Г. Агєєва зіграв в рамках Х поетичного фестивалю «Meridian Czernowitz» 5 вересня. Режисер постановки – Іван Данілін.

П’єса «Людяна людина» Сіррку Пелтоли 6 вересня перетворилася на виставу Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра «Гарантія 2 роки». Сценічна версія та режисура – Тамара Трунова.

Також 5 вересня зіграли анатомічну драму «Номер 5» за п’єсою «Той, хто відчиняє двері» Неди Нежданої режисера Артура Опрятного на сцені у фойє Дніпровського академічного театру драми і комедії,

і «Одруження» за Миколою Васильовичем Гоголем Олександра Аркадіна-Школьника в Луганському обласному академічному українському музично-драматичному театрі.

Поновлення легендарної вистави «Тев’є-Тевель», взірця 1989-го року припало на 11 вересня. Постановку Сергія Данченко відтворював Дмитро Чирипюк на сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка. Робота вийшла в авторській назві драматурга Григорія Горіна «Поминальна молитва».

Копродукція Малого театру та Музею шістдесятництва – променад-вистава «Невтишимі», зіставлена з поезій Шістдесятників. Постановка Дмитра Весельського вперше була зіграна 13 вересня.

П’ять вистав зіграних 14 вересня.
Поетичний перформанс Ольги Міхневич та театру «DNK» «#Часпрокидатися»,

…танцювальний хорор «Білосніжка має померти» від Андрія Лелюха та київського Народного театру-студії «Данко» («Papasony»),

… нова вистава за новою п’єсою Дмитра Корчинського «В.О.П.», яку поставив Ігор Марусяк,

…вистава «Сільвія» Альберта Рамсделла Герні-молодшого вийшла на малій сцені Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії,

… а в Одеському обласному театрі ляльок Інна Руді розказала, «Як подружилися мишеня Муф і балерина Пітт» – вистава за п’єсою «Сонячний промінчик» Атанаса Попеску.

Тема казок продовжилася 15 вересня в Чернівецькому музично-драматичному театрі ім. О. Кобилянської, де зіграли прем’єру музичної казки Матея Вишняка «Сніговик, який хотів познайомитися з Сонцем». Постановка румунського режисера Раду Гішаша.

«Методом Гренхольма» Жорди Гольсерана 19 вересня відкрився сезон Дніпровського міського молодіжного театру-студія «Віримо!». Виставу поставив Володимир Петренко.

Оповідання «Як я був артистом» Олександра Купріна лягло в основу вистави Катерини Богданової «Диваки», яку зіграли 20 вересня у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі.

Того ж дня у Львівському академічному духовному театрі «Воскресіння» зіграли «Серпень. Графство Осейдж» Трейсі Леттса в режисурі Алли Федоришиної.

Театр Олександра Меламуда в Києві випускає по виставі щороку. Цього 21 вересня грали  комедійний мюзикл «Весна для Гітлера», коріння якого у творі Мела Брукса, його фільмі «Продюсери» 1969 року, який врешті докорінно переробила Маруся Лиманська для постановки Семена Горова.

Крім того 21 вересня вийшов мюзикл Володимира Назарова «Жив собі пес…» в Київській опері,

… Антон Шеремко із Театром «ХТО» та Чернігівським обласним театром ляльок ім. О. Довженка показали виставу «Прийде сіренький вовчок…»,

…а режисер Жорж Ґаньоре у Харківському камерному Театрі на Жуках поставив андерсенівську «Тінь».

Інсайт-виставу «Це не романтика» за мотивами новели Миколи Хвильового Ксенія Оніщенко показала 22 вересня у Тростянці (київська прем’єра пройшла на сцені Малої опери 28 вересня).

Два «Гамлета» незалежно один від одного вийшли 26 вересня на сценах Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру ім. М. Садовського (реж. Тарас Мазур),

…та Нового драматичного театру на Печерську (реж. Ольга Ларіна та Денис Мартинов).

П’ятірка вистав, народжених 27 вересня.
«Noises off або Шум за сценою» Майкла Фрейна у постановці Олександра Ковшуна в Харківському академічному українському драматичному театрі ім. Т. Шевченка,

«Аромат жертви» Марі Акопян в Молодому театрі поставила за п’єсою «1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11…» Олександра Головача,

…вистава «Інкогніто з Бразилії» за мотивами п’єси Брандона Томаса вийшла в Ніжинському академічному українському драматичному театрі ім. М. Коцюбинського,

«Мазепу» KLIMа поставив Роман Покровський в Чернігівському обласному молодіжному театрі,

… а «Пасажир без багажу» Жана Ануя випустив Михайло Резнікович на сцені Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки.

Останнім прем’єрним днем вересня видалося 28 число, коли глядачеві були презентовані «DreamWorks» Івана Вирипаєва режисера Олексія Райта в  Молодіжному драматичному театрі Харкова,

«Трубадур» Джузеппе Вердів Одеському національному академічному театрі опери та балету (диригент – Ігор Чернецький, режисер – Тіло Райнхард із Німеччини),

… та вистава «Хочу зніматися у кіно, або Кохання не за сценарієм» Ніла Саймона у постановці Артура Артимєньєва від Театральної агенції «ТЕ-АРТ».

Далі  жовтень 2019.