Українські театральні прем’єри (жовтень 2019)

До того – січень 2019, лютий 2019, березень 2019, квітень 2019,

травень 2019, червень 2019, липень 2019, серпень 2019, вересень 2019.

Жовтневі прем’єри зібралися окремою колекцією та становлять

ТРИДЦЯТЬ ШІСТЬ ПРЕМ’ЄР

Тож, йдемо за хронологією.

Прем’єра вистави «Оліанна» за Девідом Меметом у постановці Станіслава Мойсеєв для Дикого театру відбулася в рамках Міжнародного театрального фестивалю «Золотий лев-2019» у Львові 1 жовтня.

Три вистави стартували 3 жовтня.
П’єса «Хто боїться Вірджинії Вульф?» Едварда Олбі у Київському театрі маріонеток отримала назву «Modern-vertep» (реж. Ігор Задніпряний).

Влад Троїцький у театрі «Дах» поставив «Смуту» KLIMа,

…а Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка прем’єрою вистави «Танго» за Славомиром Мрожеком у постановці Андрій Бакірова відкрив свій театральний сезон 3 жовтня.

Виставу «Дивна Діана» поставив Сергій Чверкалюк у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі за мотивами п’єси «Собака на сіні» Лопе де Вега. Прем’єра відбулася 4 жовтня.

Того ж дня у Київському академічному театрі юного глядача на Липках зіграли «Кота у чоботях» за Шарлєм Перро в режисурі Максима Михайліченка.

Нова вистава київського театру «Дивный замок» побачила світ 5 жовтня. Це була «Казка про те, як торба одружилася» за мотивами корейського фольклору.

У Криворізькому театрі драми та музичної комедії ім. Т. Шевченка 5 жовтня зіграли «Різдво у королівському замку» за сценічною версією та у постановці Василя Короленко.

Вистава-вечірка за авторством та режисурою норвежця Фредеріка Молунга «Гріша-тріп» пройшла у Дикому Театрі 6 жовтня.

Свою версію «Венеційського купця» Шекспіра (із елементами повісті «Пасажир» Олега Драча) представив глядачеві 9 жовтня у Центр ім. Леся Курбаса Мирослав Гринишин. Вистава вийшла під назвою «Венеціанець».

Прем’єру драми-набат «Ляльки» Ігоря Юзюка коломийський театр «Соломія» представив 11 жовтня у рамках VII Міжнародний фестиваль драматургії та витончених мистецтв «Амплуа». Режисерка вистави – Люба Липовська.

Нова барокова опера від OPEN OPERA UKRAINE – «Ацис і Галатея» Генделя в постановці Тамари Трунової вийшла 12 жовтня.

Три прем’єри припало на 13 жовтня.
Вистава «Мріяти не дозволяється» за п’єсою «Країна серьозних» Марини Смілянець вийшла у Запорізькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. В. Магара (реж. Наталія Мостопалова-Гапчинська).

Того ж дня показали атрепризну виставу «Тільки любов, нічого особистого» в Києві (реж. Тихон Тихомиров).

А прем’єрою «Тев’є Тевеля» за Григорієм Горіним відкрили Всеукраїнський театральний фестиваль Starytskiy Theatre Fest. Виставу представив режисер Дмитро Гусаков та Хмельницький обласний український музично-драматичний театр ім. Михайла Старицького.

Датою прем’єри вистави «Дім Бернарди Альби» Федеріко Гарсія Лорка заявлено 18 жовтня, коли її і показали на сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру. А допрем’єрний показ режисер Євген Тищук, влаштував ще 11 липня 2019 на одеському фестивалі «Молоко».

На камерній сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка 18 жовтня зіграли «Лунаса» за п’єсою «Танці на Луназу» Брайана Фріла. поставив виставу Андрій Приходько.

Чотири прем’єри вийшло 19 жовтня.
Свою другу режисерську роботу на сцені Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра представив Стас Жирков. Вистава «Альбатроси» поставлена за п’єсою «З життя корисних копалин» Фредеріка Строппеля.

Рок-оперу «Біла Ворона» Геннадія Татарченка та Юрія Рибчинського у постановці Анжеліки Добрунової показали у Донецькому академічному обласному драматичному театрі.

«Свіччине весілля» Івана Кочерги зіграли на відкритті ІІІ Всеукраїнського театрального фестивалю «Феєрія Дніпра». Виставу у Дніпровському академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т. Шевченка поставив Юрій Кочевенко.

І того ж 19 жовтяня мала сцена Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв побачила виставу «Я чекаю на тебе, мій любий…» за Даріо Фо в постановці Віталія Семенцова.

Антрепризна київська вистава «Дон Жуан», модерновий мікс від Максима Голенка вийшла 20 жовтня.

Того ж числа показали «Коматозників» Юрія Васюка у постановці В’ячеслава Давидюка у Закарпатському обласному театрі драми та комедії.

«Forraspont», або «Точка кипіння» була зафіксована 21 жовтня у Закарпатському обласному угорському драматичному театрі (реж. Олег Мельничук).

Прем’єра на фоні боротьби за український театр в Одесі, 23 жовтня зіграли «Фантоми» за п’єсою «Фантомні болі» Василя Сігарєва, яку поставила Тетяна Губрій в Одеському академічному українському музично-драматичному театрі ім. В. Василька (за останньою інформацією рішення про роботу театру знайдено! Театрові та новим його прем’єрам бути!)

День 25 жовтня відмічено трьома прем’єрами.
«MOllY» за п’єсою «Моллі Суіні» Брайна Фріла зіграли в одеському «Театрі на Чайній» (реж. Юлія Амелькіна).

«В гості до Сонечка» запросив Марцін Мажец – автор та режисер, який поставив виставу у львівському Театрі-студії естрадних мініатюр «І люди, і ляльки».

А прем’єра інклюзивної вистави «Мауглі», що за «Книгою джунглів» Редьярда Кіплінга пройшла у Миколаївському обласному театрі ляльок. Режисер-постановник – Михайло Урицький.

«Дикі люди» за п’єсою «Як у людей» Лєни Лягушонкової з’явилися у репертуарі Київського Молодого театру 26 жовтня. Виставу поставила Олександра Меркулова.

Також 26 жовтня у Новому драматичному театрі на Печерську перейшли від тизеру до прем’єри verbatim-вистави за мотивами п’єси Івана Котляревського «Наталка Полтавка doc». Режисерка – Олена Лазович.

«На зламі душ наших…» – так називається нова вистава за мотивами «Шкіра і небо» Д. Дінєва, яку показали 27 жовтня у Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна. На постановку було запрошено румунського режисера Раду Гілаша.

Також на 27 довтня припала дата прем’єри поновленої вистави Олександра Саркісьянца «Нічний вартівник і праля» за Паулсом Путніньшем у Закарпатському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. братів Юрія-Августина та Євгена Шерегіїв. Режисер поновлення – Михайло Фіщенко.

Андерсенівський «Стійкий олов’яний солдатик» у Харкові. Прем’єру Оксани Дмітрієвої зіграли 28 жовтня у Харківському театрі ляльок ім. В. Афанасьєва.

Останній жовтневий день, 31 жовтня – і три прем’єри.
Мюзикл «Вестсайдська історія» Леонарда Бернстайна з’явився у репертуарі Сумського обласного академічного театру драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна. Вистава йде під назвою «Така історія» у постановці Романа Козака.

Дикий Театр взявся за Шекспіра, У постановці Дмитра Захоженка глядач побачив «Річарда ІІ». Драматургічна складова – від Лєна Лягушонкової. Вистава називається «Річ Річ».

І, звісно, канун Дня всіх святих – чудова нагода для прем’єри «Конотопської відьми» за Квіткою-Основ’яненко, якою й скористалися у Київському академічному театрі українського фольклору «Берегиня».

Далі  листопад 2019.