Театральний дайджест #11 (22)

За два місяці до фіналу календарного року, у тенета «Театральної риболовлі» потрапило те, що й буде викладене у двадцять другому випуску щомісячного театрального дайджесту.
Тож…

Театральний дайджест №22 за ЖОВТЕНЬ 2019:

ТЕАТРАЛЬНІ ТЕКСТИ

Надприємна зустріч сталася із виставою «Діалоги з клітки» (реж. Ігор Шуб).

Одним текстом вийшли роздуми про дві вистави за Гарольдом Пінтером. «Коханець» Нати Бударіної в Малому театрі та «День народження» Тетяни Шелепко у ProEnglish Theatre.

Побачила світ 30 крутих вистав, переглянутих минулого сезону, за версією «Театральної риболовлі» (друга частина улова «Золотих рибок»).


Розпочалася публікація перших оглядів цьогорічного фестивалю Puppet.up


…та тексти про вистави Міжнародний театральний фестиваль моновистав «Марія» (моновистава Олени Мотовилової у київському Театр Володимира Завальнюка «Перетворення» під назвою «Малюнок на замерзлому вікні», реж. Володимир Завальнюк) та соло Лідії Данильчук у виставі «Білі мотилі, плетені ланцюги…» (реж. Ірина Волицька) «Театр у кошику».


Із старенького на порталі з’явився текст про коневистави«Equus» Театру Єсіних та «Патріс» театру «Актор» (обидві вистави – зниклий раритет із театрального простору Києва).


А в проекті фотооновлення порталу вийшов текст про «Звірячі історії» (реж. Ігор Ладенко) харківського Театру 19

…та з «Життя попереду» (реж. Дмитро Богомазов) Київського театру драми і комедії фотоілюстраціями Іллі Бела.

А ретро-текст про «Шельменка-денщика» Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка було повторено до 20-річного ювілею вистави.

УКРАЇНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ НОВИНИ

Фокус розділу театральних новин зосередився на Фестивальному житті країни. Осінь є щедрою на мистецькі театральні заходи, тому фестивальні підсумки вистрілювали одні за одними. Puppet.up від Київського академічного театру ляльок, Театральный фестиваль «Homo Ludens» у Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі, Starytskiy Theatre Fest у Хмельницькому театрі ім. М. Старицького, «Амплуа» в Коломиї (Театр «Соломія»), «Інтерлялька» в Ужгороді, «Золотий лев» у Львові, фестиваль моновистав «Марія» від Національного театру ім. І. Франка, фестиваль театрів-лабораторій «VIEfest» в Запоріжжі, «Театральна брама» від Донецького академічного драмтеатру в Маріуполі, «Мім-Сесія 2019» від криворізького театру «Акедемія руху», «Кришталеві вітрила» від Херсонського академічного театру ляльок, «Відкрита сцена 2019» від НСТДУ.

Також є місце анонсам майбутнім фестивалям (III Міжнародний англомовний театральний фестиваль «Pro.Act Fest 2019»).

Можливості фестивалів на сторінках «Театральної риболовлі» прописано окремим дописом.

Крім фестивалів в новини потрапили замальовки за результати ремонтів у театрах, та книговидавничий проект Театру Франка.

КРУПНИМ ПЛАНОМ

Розлогим та детальним оглядом вийшов текст за авторством українського режисера Михайла Урицького щодо сучасних театральних тенденцій на прикладі розбору опери «Ріголетто» на Боденському озері.

Слідкування за перебігом подій навколо Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька відображено окремим дописом (щасливий, що на момент написання дайджесту питання роботи театру вирішено!)
Меморіальний проект вийшов про Віталія Лінецького. Театри, режисери, колеги актори та глядачі долучилися до збору інформації про творчий шлях Віталія. У результаті отримали об’ємний каталог, який приблизно промальовує яскравий та вельми короткий творчий шлях актора.

ТЕАТРАЛЬНА АНТОЛОГІЯ

До колекції жовтневих українських театральних прем’єр увийшло 36 вистав.

А до 95 сезону ТЮГ на Липках разом із театром зробили екскурс в історію початку відомих наразі театральних кар’єр зірок.

ТЕАТРАЛЬНІ ПОХОВАННЯ

Проект прощань із виставами триває.
Цього місяця проводжали виставу Дикий Театр «Ми всі дорослі люди» (реж. Катерина Башкина)

ВИСТАВА У ЗАПИСІ

А в рамках проекту ознайомлення із виставами на екрані, дивилися «Сонети Шекспіра» Роберта Вилсона у Berliner Ensemble.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *